Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Läti küsib tormikahjude hüvitamiseks raha Euroopa Liidult
Läti esitab taotluse tormikahjude hüvitamiseks toetuse saamiseks Euroopa Liidu solidaarsusfondilt, ütles rahandusminister Oskars Spurdzinš.

Spurdzinš ütles, et fondist on võimalik abi saada, kui katastroofikahjud ulatuvad vähemalt 0,6 protsendini riigi sisemajanduse koguproduktist (SKP), mis Läti puhul oleks ligi 38 miljonit latti.

Minister hindas tormist tekitatud kogukahju 30-50 miljonile latile. Tormikahjud on hindamisel ning esialgu ei ole teada, kui suurt kahju said riigi kontrolli all olev energeetikafirma Latvenergo ning riigi metsandussektor.

Spurdzinš ütles, et solidaarsusfond korvab vaid riigile ja kohalikele omavalitsusele kuuluva infrastruktuuri kahjustused ega hüvita erasektori kahju, mis on kindlustusseltside funktsioon.

Minister ütles, et erasektori kahju tuleb muule kahjule juurde liita, et saada võimalus abi taotleda. "Kui võimalus on sellist hüvitist saada, siis tuleks sellest kinni haarata," ütles Spurdzinš. BNS

18 Jaanuar 2005
  Kommentaarid