Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sotsiaalminister sõlmis Kanada-Eesti sotsiaalkindlustuslepingu
Eile, 21. veebruaril kirjutas sotsiaalminister Marko Pomerants alla Eesti ja Kanada vahelise sotsiaalkindlustuslepingule.

Sotsiaalministeeriumi ja Kanada Inimressursside Arengu Ministeeriumi vahelise lepinguga makstakse inimestele pensioni ja hüvitisi ka siis, kui nad asuvad elama ühest riigist teise.

Samuti saab nüüdsest liita hüvitiste maksmiseks vajalikke perioode juhul, kui ühes riigis ei ole elatud piisavalt kaua. Kumbki riik maksab hüvitist ainult oma riigis omandatud perioodi eest ning minimaalseks arvesse tulevaks perioodiks on üks aasta.

Lepingust saavad kasu inimesed, kes on peale pensioni määramist vahetanud elukohta või kellel ilma kindlustusstaa˛ide liitmiseta ei tekiks õigust pensionile.

Sel aastal on riigieelarvesse kavandatud lepingu täitmisega seonduvate täiendavate kulude katmiseks viis miljonit krooni.

Hinnanguliselt puudutab leping umbes 1500 Eestist Kanadasse emigreerunud inimest. Neist nii mõnedki eakad inimesed tahavad tulla tagasi Eestisse elama. Leping võimaldab neil saada Eestis edasi Kanadas väljateenitud pensioni. Sama kehtib ka Eestist Kanadasse elama asunud inimeste kohta.

Statistikaameti andmeil immigreerus Kanadast Eestisse aastatel 1989-1999 133 inimest, Eestist Kanadasse aga 414 inimest.

Samasisuline leping on ettevalmistamisel ka Kanada ja Läti ning Kanada ja Leedu vahel, juba on Kanadal sõlmitud leping kõikide Euroopa Liidu vanade liikmesriikidega.

Sotsiaalminister on Kanadas visiidil 19.- 23. veebruarini.
22 Veebruar 2005
  Kommentaarid