Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

RP Noored Konservatiivid: Võrus linnajuhtimine probleemne
Reedel, 11. märtsil loodud Res Publica Noorte Konservatiivide Võru klubi nõuab linnajuhtidelt riigimehelikku linnajuhtimist ning ametkonna depolitiseerimist.

RP Võru Noorte Konservatiivide klubi asutamisel viibinud Noorte Konservatiivide esimees Kristjan Vanaselja andis ülevaate riigis ja Tallinnas toimuvatest sündmustest. Oma ettekandes sõnas ta, et päev-päevalt sarnaneb Reformierakonna käitumine rehepapliku maailmakäsitlusega, mis leiab järgimist nii Tallinnas kui ka Võrus.

”On kummaline, et väikeses Võru linnas saavad inimesed ametisse ja ametist lahti lähtuvalt ilmavaatest ning linna juhitakse kampaania korras Reformierakonna parteikontorist. Kõike seda tehakse kiirustades ning vastutustundetult, jättes kõrvale linna huvid. Nõustun sajaprotsendiliselt Võru linnavoliniku Siiri Toomiku poolt öeldud sõnadega täna Võrus toimuva kohta, et rutul on ruga taga,”sõnas Vanaselja.

Res Publica Noorte Konservatiivide sügisel heaks kiidetud manifestis seisab: ”Poliitik peab suutma hakkama saama selliste poliitikasse sissekodeeritud konfliktidega nagu kompromiss ja erimeelsused; raha ja poliitika. Poliitik peab olema vastavalt haritud, et mõtestada oma poliitilisi valikuid ja otsuseid läbi selliste eetiliste dilemmade nagu tõde versus parteipoliitiline lojaalsus; indiviid versus ühiskond ja kogukond; õiglus versus halastus.”

Noorte Konservatiividega liitunud Võru noored pidasid neid väärtusi olulisteks ning ei ole veendunud, et Võrus nendest alati on lähtutud. Murelikuks muudab noori viimasel perioodil linnas rakendatud personalipoliitika.

„Loodud Noorte Konservatiivide Võru klubi kavatseb avalikult toimuvate sündmuste vastu seista, nõudes ametnike sundpolitiseerimise lõpetamist, kõigi linnaelanikega arvestamist ning ausat ja läbipaistvat linnajuhtimist,” lubas Võru klubi juhiks valitud Kairi Juhkam.

RP/VNL-Online
14 Märts 2005
  Kommentaarid