Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Balti riigid varustavad kõrgkoolide üliõpilasi SolidWorks 3D projekteerimistarkvaraga
SolidWorks Education Edition valmistab üliõpilasi ette insenerikarjääriks ala standardtöövahendi abil.

CONCORD, Massachusetts, USA, 14. märtsil 2005 - Täna teatas SolidWorks Corporation, et Balti regiooni kõrgkoolid kasutavad ülekaalukalt SolidWorksi kui oma peamist 3D mehaanikaprojekteerimise ja disainitarkvara. Regiooni kaheksa ülikooli on viimasel ajal valinud üliõpilaste koolitamiseks SolidWorksi tarkvara, mis aitab tulevastel projekteerijatel kiiremini, tõhusamalt ja loovamalt töötada sellise töövahendiga, mida nad oma tulevases töös kõige tõenäolisemalt kasutavad.

Kaks Leedu suuremat tehnikaülikooli, Kaunase Tehnoloogia Ülikool ja Vilniuse Gediminase Tehnikaülikool, koos Tallinna Tehnikaülikooliga Eestist omandasid hiljuti kokku 1100 uut SolidWorks Education Editioni litsentsi, mis sisaldavad 3D mehaanikaprojekteerimise ja disainitarkvara ja COSMOS analüüsitarkvara. Veel viis Balti riikide ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikakõrgkool, Eesti Põllumajandusülikool, Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledz, on igaüks omandanud 100 uut koolituslitsentsi.

"Kuni viimase ajani oli peamiseks Balti regiooni ettevõtluses ja väljaõppes kasutatavaks projekteerimismeetodiks 2D," ütles Kaunase Tehnoloogia Ülikooli õppeosakonna juhataja Pranas Ziliukas. "Kuna meie tööstus hakkab üha enam hindama võimast ja tõhusat 3D projekteerimist, püüame meiegi tagada oma lõpetajatele parimad oskused. SolidWorks tarkvaral on nende oskuste omandamisel oluline osa. SolidWorks tarkvara sisaldab võrreldes teiste pakkumistega rohkem 3D projekteerimises vajaminevaid võimalusi ning seda on kergem omandada ja kasutada, mida kinnitavad ka paljude ettevõtete ja valitsusasutuste inseneride igapäevased valikud. SolidWorksi kasutavad üliõpilased valmistuvad insenerikarjääriks parimal võimalikul moel, kasutades oma aega projekteerimisele, mitte tarkvara tundmaõppimisele."

Kaunase Tehnoloogia Ülikool on suurim Balti riikide tehnikakõrgkool, kus tavaõppes, magistraatuuris ja doktorantuuris õpib enam kui 20 000 üliõpilast. Nende 500 uut SolidWorksi ja COSMOS tarkvara litsentsi leiavad kasutamist mehhaanika, tehnoloogia ja elektrotehnika ning juhtimissüsteemide teaduskondades.

Viniuse Gediminase Tehnikaülikoolis õpib 14 500 üliõpilast 104 õppekava alusel. Ülikooli kasutuses on 300 uut SolidWorksi ja COSMOS tarkvara litsentsi, mida kasutatakse mehaanika, elektroonika, keskkonnatehnika ja transpordiala õppeprogrammides.Ülikool valis SolidWorksi ja COSMOS tarkvara suurepäraste projekteerimis- ja analüüsitööriistade tõttu, mis võimaldavad üliõpilastel suunata enam aega ja energiat innovatsioonile, mitte tarkvaraga tegelemisele.

Tallinna Tehnikaülikool, Eesti suurim tehnika ja tehnoloogia kõrgkool, omandas 300 uut SolidWorksi litsentsi, sest suurem osa nende partnerülikoolidest ja klientidest kasutavad juba sama tarkvara. Tallinna Tehnikaülikool teeb tihedat koostööd paljude Euroopa ettevõtete ja kõrgkoolidega, osaledes erinevates arendusprojektides, millest sünnib nii majanduslikku kui ka teadsulikku kasu. Viimaste näidetena võib esile tuua tööstuslikke väikekatlaid ja biomeditsiinilise rehabilitatsiooni abivahendeid.

Peale projekteerimise ja toodete analüüsi võimaldab SolidWorks Education Edition üliõpilastel ligipääsu SolidWorksi eDrawings moodulile, mille abil saab elektroposti teel vahetada projekteerimisdokumentatsiooni huvigruppide vahel; PhotoWorks moodulile, mille abil on võimalik luua realistlikke fotosid mudelitest; SolidWorks Animator animatsioonide loomise tööriista ja SolidWorks Toolbox standardosade raamatukogu. SolidWorks Education Edition sisaldab ka alljärgnevaid analüüsi töövahendeid:

- COSMOSWorks(R) - piiratud elementide analüüsiks,
- COSMOSMotion - kinemaatika ja liikumise analüüsiks ja
- COSMOSFloWorks - vedelike voolamise (CFD) ja soojusanalüüsiks.

"Kuna Balti riigid mõistavad 3D projekteerimise võimsust, tõhusust ja täpsust, valivad nad turu parima tarkvara, millel on suurepärased omadused ja mida on kerge kasutada," ütles SolidWorksi Põhja-Euroopa piirkonna juhataja Tobias Andersson. "Hindame kõrgelt iga õppeasutuse otsust õpetada projekteerimist SolidWorksi tarkvara abil. Pakume kõigile üliõpilastele võimalust arendada oma vilumusi ja teadmisi nii, et nad saaksid parima ettevalmistuse oma tulevaseks tööks."

Kaunase Tehnoloogia Ülikool ja Vilniuse Gediminase Tehnikaülikool teevad tarkvara väljaõppe, rakendamise ja tugiteenuste alal koostööd SolidWorksi edasimüüja UAB IN RE-ga ning Tallinna Tehnikaülikooli koostööpartner on SolidWorksi edasimüüja CadON Oy.

VNL-Online
14 Märts 2005
  Kommentaarid