Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne-Virumaa saab maakondliku liikumisharrastusi edendava ühiste kavatuste protokolli
Reedel, 18.märtsil algusega kell 15 toimub Rakvere spordihallis pidulik ühiste kavatsuste protokolli allkirjastamine liikumisharrastuste edendamiseks Lääne-Virumaal.

Ühiste kavatuste protokollile kirjutavad alla Eesti Olümpiakomitee, Lääne-Viru Maavalitsus, Lääne-Viru Omavalitsuste Liit, Lääne-Virumaa Spordiliit, Kultuuriministeerium, Keskkonnaministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Lääne-Viru Ettevõtjate Klubi Wesenberg.

Ühiste kavatsuste protokolli allkirjastamist tunnustab oma osalemisega ka Vabariigi President Arnold Rüütel.

Pärast protokolli allkirjastamise tseremooniat toimub ühine kepikõnd Rakvere terviserajal marsruudil Rakvere spordihall - Palermo - Rakvere spordihall algusega kell 16. Distantsi pikkus on umbes 5 km. Enne käimaasumist tutvustatakse Rakvere spordihalli parklas esmakordselt Rakveres ka kepikõndi.

Samal päeval toimub Rakvere Spordihallis Lurich Cup korvpallis.

Koostööprotokolliga võtavad endale kohustusi kõik osapooled, et aidata kaasa spordi ja liikumisharrastuste arengule Lääne-Virumaal.

"Ühiste kavatsuste protokollis sisalduvad erinevate osapoolte selged investeerimis- ja toetuskohustused liikumisharrastuse toetuseks maakonnas," ütles maavanem Urmas Tamm.

"Lääne-Viru Maavalitsus kohustab võtma tervisespordi ja liikumisharrastuse maakonna arengukava üheks eelistuseks ning teostama muuhulgas ka liikumisradade hooldamist. Näiteks on Lääne-Virumaa spordirajatiste registrisse on kantud 64 spordiobjekti, millest enamik on spordisaalid ja -väljakud, hoopis vähem on aga liikumisradu. Just liikumisradu peaks aga nende kõigile kättesaadavuse tõttu maakonnas tunduvalt rohkem olema," nentis maavanem.

Omavalitsusliit näeb 2005. aastal spordiinvesteeringute ja -toetustena ette üle 27 miljoni krooni. Samuti kavatseb omavalitsusliit koos maavalitsusega välja selgitada kõige sportlikuma omavalitsuse, ettevõtjate ühendus aga kõige sportlikuma ettevõtte.

Tervisespordipäeva toetavad Rakvere Palliklubi, Pihlaka AS ja Rakvere Orienteerumisklubi.

Tervisespordipäevale on oodatud kõik huvilised.

VNL-Online
14 Märts 2005
  Kommentaarid