Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Narva opositsioon toetab Vaheri kava
Res Publica Narva linnavolikogu fraktsioon peab väga vajalikuks justiitsminister Ken-Marti Vaheri korruptsioonivastase tegevuskava elluviimist. Ühtlasi küsib Narva ainus opositsioonijõud, kas Reformierakonna kriitika korruptsioonivastasele tegevusele ei ole mitte tingitud sellest, et neil on hakanud püksid püüli sõeluma.

"Eesti suuruselt kolmanda linna puuduliku arengu taga on Narvas vohav varastamine ja korruptsioon keskerakondlastest linnajuhtide seas. Kõik meie fraktsiooni liikmed on sellest korduvalt rääkinud nii peaministri kui justiitsministriga, kes mõlemad mõistsid meie muret Narva ja Ida-Virumaa olukorra pärast. Oleme hämmingus, et Reformierakonna eestvedamisel on Eesti poliitikud asunud kaitsma Riigikogus kohalikke oligarhe, suli-ametnikke ja korruptante," ütles Narva piirkonna esimees Nikolai Golubev.

Golubev lisas, et Narva demokraatliku arengu tagamiseks on korruptsioonivastane strateegia "Aus riik" eriti oluline. "On vastustustundetu ja absurdne nõuda justiitsminister Vaheri tagasiastumist just olukorras, kus Ida-Virumaa kohalikes omavalitsustes on esmakordselt 10 aasta jooksul hakanud aktiivselt toimetama õiguskaitseorganid ja eelkõige prokuratuur ning tükk aega tolmu kogunud Narva keskerakondlasest linnapea selgelt korruptiivsete tehingute toimikuid on asutud lõppude lõpuks tõsiselt uurima," tõdes Golubev.

Samas kardab Narva ainus opositsioonifraktsioon, et tekkinud poliitilises olukorras püüavad Reformierakond ja Rahvaliit lasta põhja valitsuse koalitsitsioonilepingus kokku lepitud Riigikontrolli pädevuse laiendamist kohalike omavalitsustele. "See oleks väga vastutustundetu käik, sest tänapäeval on omavalitsuste finantstegevuse ja maksumaksja raha kasutamise läbipaistvus on suurim probleem mitte ainult Narvas ja Kirde Eestis, vaid üle Eesti," seletas Golubev.

Res Publica piirkond on 264 liikmega suurim poliitiline ühendus Narvas. Narva volikogu ainukese opositsioonijõuna on Res Publical 8 kohta, võimul olevas keskfraktsioonis on 17 liiget.

VNL-Online
14 Märts 2005
  Kommentaarid