Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Reformierakond: ebademokraatlikul politseiriigi ideoloogial ei saa olla demokraatliku Eesti Vabariigi valitsuses kohta
Reformierakond esitas tänases koalitsiooni koostöökojas valitsusliidu juhterakonnale Res Publicale küsimuse justiitsministri sobivusest oma ametisse. Küsimus kerkis seoses eelmisel nädalal avalikkuse ette tulnud kavaga kehtestada kvoodiga maakondade kaupa täpne inimeste arv, kes tuleb tänavu korruptsioonisüüdistusega kohtu ette saata.


Peep Aru
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees 


Justiitsministri ametis jätkamise sobivuse seadis kahtluse alla ka Rahvaliit. Peaminister vastas, et justiitsminister ei ole midagi valesti teinud ja jätkab oma ametis.

Reformierakond on üheselt vastu totalitaarsetele rezhiimidele omaste ja õigusriigile sobimatute meetodite kasutamisele Eestis. Meie seisukoht on: sellisel ebademokraatlikul politseiriigi ideoloogial ei saa olla demokraatliku Eesti Vabariigi valitsuses kohta.

Ootame Res Publicalt jätkuvalt riigimehelikkust, võimet tunnistada oma viga, vahetada välja justiitsminister ning anda ühiskonnale ja jõustruktuuridele ühene sõnum, et poliitilist survet kutsuda esile kohtuprotsesse kindla kuriteoliigi, kindla maakondliku kvoodi ning süüdistatavate ametinimetuste järgi enam ei eksisteeri, et nende töötulemusi ja inimeste sobivust ametitesse ei hinnata selliste karistamise numbriliste eesmärkidega. 

Reformierakond toetab igati korruptsioonivastast võitlust, me oleme vaid Vaheri plaanitud meetodi vastu. Nimetatud plaaniga on Res Publica aga pigem kahjustanud korruptsioonivastast võitlust, sest sarnane planeerimine seab halba valgusse politsei ja teised vastava valdkonnaga tegelevad ametkonnad.

Me ei näe täna põhjust, miks ühe ministri eksimuse pärast peaks koalitsioon lagunema. Me loodame, et peaminister võtab aja maha, mõtleb järele ja teeb oma järeldused sellest, et Vaheri küüditamiskava on hukka mõistnud kõik parlamendis esindatud poliitilised jõud peale ResPublica.

Me ei pea oma koalitsiooni ministri umbusaldamist normaalseks viisiks, kuidas koalitsioonis probleeme lahendatakse. Kuid olukord ei ole normaalne, vaid erakorraline. 

Kui justiitsminister ei ole homseks ise esitanud lahkumispalvet, siis ei välista me Vaherile umbusalduse avaldamist. Loodame, et terve mõistus võidab ja justiitsminister astub tagasi. Peaministril on, mille üle järele mõelda.
14 Märts 2005
  Kommentaarid