Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere Kolmainu kirikut hakatakse renoveerima

Lisaks Rakvere Kolmainu kiriku valimisele ülestõusmispüha jumalateenistuse otseülekandeks ETV-s on Eesti Evangeelne Luterlik Kirik alustanud linna algatusel eeltöid kiriku renoveerimiseks.

EELK kantsler Mati Maanas teatas linnavalitsusele, et Kolmainu kiriku renoveerimistööde alustamiseks on kokkulepped sõlmitud.

Linnapea Andres Jaadla avaldas heameelt selle üle, et linna jõupingutused Rakvere Kolmainu kiriku kordategemisel on siiani kandnud vilja ning koostöö teiste osapooltega on olnud hea.

”Usun, et kui eeltööd kulgevad plaanipäraselt, siis saab järgmisel aastal kirik renoveeritud,” ütles Jaadla.

Renoveerimisprojekti arhitektuur-ajaloolised eritingimused peaksid valmima selle aasta mais.

”See loob eeldused ülejäänud projektdokumentatsiooni valmimiseks veel sel aastal,” märkis Mati Maanas.

Eritingimused koostab OÜ Rändmeister, keda esindab kunstiajaloolane Juhan Kilumets. Maanas väljendas veendumust, et kvaliteetne tulemus on tagatud.

27.märtsil teeb ETV otseülekande ülestõusmispüha jumalateenistuselt Rakvere Kolmainu kirikus. Oma nõusolekust jumalateenistusel osalemiseks on teatanud peaminister Juhan Parts.

VNL-Online

 

17 Märts 2005
  Kommentaarid