Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jalaväebrigaad harjutab Tapal lahingu juhtimist

Jalaväebrigaad korraldab sel nädalal Tapal staabiõppuse, kus ligi 220 osavõtjat harjutab lahingute juhtimist enne maikuist suurõppust “Kevadtorm 2005”.


Esimest korda võtab brigaadi harjutustest osa Kaitseliidu baasil moodustatud maakaitsepataljoni staap, teatas BNS-ile kaitsejõudude teavitusosakond.


Esmakordselt on koos oma staabiga õppusel veebruaris ametisse astunud Scouts-pataljoni pataljoniülem, kolonelleitnant Indrek Sirel. Õppusel osaleb ka jalaväe väljaõppekeskuse Viru üksik-jalaväepataljoni baasil moodustatud brigaadi kolmanda pataljoni staap major Neeme Kaarna juhtimisel.


Samuti osalevad side- ja sõjaväepolitseirühmad väljaõppekeskustest, üksik-sidepataljon ning üksik-vahipataljon.


Kõik staabid juhivad oma üksuseid Võru- ja Valgamaal läbi viidaval õppusel “Kevadtorm 2005”.


“Tegu on küllaltki suure staabiõppusega,” ütles jalaväebrigaadi ülem, major Toivo Treima.


Õppusel luuakse üksuste välitingimustes juhtimispunktid ning harjutatakse nende tegevust.


Major Treima sõnul peavad üritusel osalevad sõdurid ekstreemsetes tingimustes staabitehnika üles panema, töös hoidma ning tagama kõikide tasandite staapidele juhtimisvõimekuse.


Õppus lõppeb reedel, 18.märtsil.


Esimene jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, mille tegevuspiirkond on kogu Eesti territoorium ning mis on võimeline tegutsema koos NATO väeüksustega.


Plaani järgi peab brigaad 2007. aastal suutma läbi viia lahingoperatsioone. BNS


17 Märts 2005
  Kommentaarid