Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti mõisad võivad saada toetust Norrast

Eesti taotleb kuue ministeeriumi koostöös mõisate restaureerimiseks Euroopa Liidu kaudu raha spetsiaalsest Norra programmist.


Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Anton Pärn ütles BNS-ile, et Eesti taotleb raha Norra rahastamisprogrammist, mille üks eesmärke on Euroopa kultuuripärandi hoidmine ja säilitamine.


Esialgsetel andmetel on taotluse suurus üle 100 miljoni krooni, mis jagatakse 25 mõisahoone vahel. Lõplik summa, raha saamine ja saajad selguvad tänavu mais.


Projekti on kavas kaasata nii mõisakoolid kui ka näiteks mõisas asuvad laste- ja hooldekodud.


Pärn tõi projekti plaanide näiteks Olustvere mõisakooli kõrvalhoonete taastamise ja kujundamise praktikabaasiks ning ühe lastekodu mõisasse tagasiviimise, mis sealt rahapuudusel välja pidi kolima.


Projekt hõlmab nii restaureerimist kui ka koolitust ning juhendmaterjalide trükkimist.


Pärna hinnangul on raha saamine üsna tõenäoline, kuna see hõlmab nii mitut valdkonda. “Haridus, kultuur, regionaal, turism ja väikeettevõtlus,” loetles ta.


Ta lisas, et riigikoolidele on see üks vähestest võimalustest saada suuremat rahasüsti Eestist väljastpoolt.


Projekti on kaasatud kultuuri-, sotsiaal-, sise-, rahandus- ning haridus- ja teadusministeerium, samuti majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, muinsuskaitseamet ning Eesti Mõisakoolide Ühendus. BNS


17 Märts 2005
  Kommentaarid