Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla-Järve õhu saaste ületas lubatu

Möödunud reedel fikseeriti Kohtla-Järve õhuseirejaamas väävelvesiniku ja fenooli lubatud saastetaseme normi ületamine.

Keskkonnauuringute Keskuse andmetel näitasid Kalevi tänava seirejaamas reede öösel kella 1.30-st kuni hommikul kella 8.30-ni tehtud mõõtmised, et väävelvesiniku sisaldus õhus ületas lubatud piirväärtuse normi ligi neli korda. Tuule suund ületamiste ajal oli 210 - 270 kraadi.

Mõningane saastetaseme normi ületamine fikseeriti ka õhus sisalduva fenooli osas. Järveküla seirejaama andmetel mõõdeti fenooli sisalduseks lubatud 3 mikrogrammi kuupmeetris asemel 4 mikrogrammi kuupmeetris.

Tervisekaitseinspektsioonist öeldi Virumaa Nädalalehele väävelvesiniku sisalduse kohta, et tervist hakkab see ohustama siis, kui kontsentratsioon läheb väga kõrgeks. Üldjuhul on see inimeste jaoks lihtsalt ebameeldiv ja stressitekitav. Tundlikumate inimeste jaoks on see kindlasti tõsisem probleem ja nende vaevused suuremad.
Ebameeldiva lõhna kohta tuli Keskkonnainspektsiooni valvetelefonile ka Kohtla-Järve elanikelt kaebusi.

Keskkonnainspektsiooni sõnul on Ida-Virumaa Keskkonnateenistuse juurde moodustatud lõhna ekspertrühm, kes on asunud saastepõhjust välja selgitama, kuid võimalikku saasteallikat praegusel hetkel veel teada ei ole.

“Saastehulka mõõdetakse Kohtla-Järve Kalevi tn ja Järveküla seirejaamades pidevalt. Seiretulemused on internetis www.seiremonitor.ee koos muude piirkondade andmetega. Õhumõõtmiste tulemustega saab tutvuda ka Keskkonnauuringute Keskuse kodulehel www.envir.ee” ütles keskonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul.

VNL-Online

14 Märts 2005
  Kommentaarid