Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Siseministeerium: Kandideerimine EL Piirivalveagentuuri asukohamaale oli Eestile kasulik
Siseminister Kalle Laanet tänab kõiki isikuid, kes töötasid Euroopa Liidu Piirivalveagentuuri Eestisse rajamise heaks. Eile, 14. aprillil, otsustati EL justiits- ja siseküsimuste nõukogu istungil, et Piirivalveagentuur rajatakse Poolasse.

“Ma tänan kõiki, kes töötasid Piirivalveagentuuri Eestisse toomise heaks,” ütles siseminister Kalle Laanet. “Eesti soov peakorter endale saada oli siiras ja seetõttu ei sõlminud me ühtki kompromisstehingut teiste kandidaatidega.”

“Kuigi Eesti ei saanud selleks maaks, kus asub piirivalveagentuuri peakorter, võitsime me kandideerimisega palju. Kandideerimine andis Eestile võimaluse näidata end võrdväärse ja arvestatava partnerina – EL liikmesriigid nägid, et Eesti piirivalve on professionaalne ja heal tasemel. Samuti tõestas Eesti veelkord, et oleme valmis tegema rahvusvahelist koostööd ning võtma endale suurt vastutust,” ütles siseministeeriumi kantsler Märt Kraft.

Eesti kandideeris EL Piirivalveagentuuri peakorteri asukohamaale alates 2004. aasta 19. veebruarist, kui siseminister Margus Leivo esitas EL justiits- ja siseküsimuste nõukogu kohtumisel vastava avalduse.

EL Piirivalveagentuuri peakorteri asukohamaale konkureerisid Eesti, Ungari, Poola, Sloveenia ja Malta.

EL Piirivalveagentuuri eesmärk on töötada väljaja ja rakendada ühiseid piirikaitse põhimõtteid, piiri tegelik valvamine jääb iga liikmesriigi ülesandeks. Agentuuri täpsemad ülesanded töötab välja EL justiits- ja siseministrite nõukogu.

Katrin Vides
15 Aprill 2005
  Kommentaarid