Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ansip: Eestile edu toonud kurss jätkub
Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip ütles täna Reformierakonna üldkogul peetud kõnes, et Reformierakonna kõrvalejäämine valitsuse moodustamisest oleks tähendanud lõppu tulumaksu alandamisele, astmelise tulumaksu kehtestamist ning vanemahüvitise süsteemi pea peale pööramist.

Ansip möönis, et valitsusliit on moodustatud üsna erinevate erakondade poolt. Ma ei ole kunagi väitnud, et moodustatud koalitsioon on ideaal-liit. Kolmel võimuiitu kuuluval erakonnal on eriarvamudi ja vastukäivaid seisukohti, kohati üsna põhimõttelisi. See, mis Reformierakonda, Keskerakonda ja Rahvaliitu kuu aega tagasi aga valitsuslepet sõlmima pani, oli ja on vastutus Eesti riigi ees. Võim, mis oli maha visatud, tuli üles võtta, ütles Ansip.

Ansip sõnas, et olulised pole mitte erimeelsused, vaid, see, milles järgmiseks kaheks aastaks on tahetud ja suudetud kokku leppida.

Majanduspoliitikas jäävad puutumata need strateegilised otsused, mis on olnud Eesti edu aluseks. Need on eelkõige kõigi seniste valitsuste poolt järgitud majanduse avatuse idee, ettevõtluse soosimine, konservatiivset rahapoliitikat toestav konservatiivne eelarvepoliitika ning suhteliselt madalad maksud, ütles Ansip.

Ta lisas et sellest üksi ei piisa. Ettevõtlikkuse soosimiseks, ettevõtluskeskkonna paindlikumaks ja sõbralikumaks muutmiseks on veel väga palju võimalik ära teha. Muuta ettevõtte loomine lihtsamaks. Lihtsustada ettevõtlusega seotud toiminguid. Vähendada ebamõistlikku bürokraatiat. Võtta kasutusele võimalused, mis meie e-riigis peaksid igapäevased olema, nentis Ansip.

VNL-Online
15 Mai 2005
  Kommentaarid