Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ansip: Eesti ei tohi lubada loidust uuenduslikkuses
Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip ütles täna Reformierakonna üldkogul peetud kõnes, et Eestisse investeerimise soodustamiseks ei piisa enam ainuüksi madalatest maksudest.

Tehtu hoidmine on tähtis, aga ainult sellest ei piisa, sõnas Ansip. Maksude langetamine ei ole täna enam Euroopas erand, vaid pigem tava. Oluliseks teguriks saab lähiajal aga ilmselt süsteemi lihtsus. Bürokraatia vähesus.

Ansipi sõnul on kurioosne, et tänaseks on Eestis välja antud 750 000 ID kaarti, kuid soetatud vaid 15 000 ID kaardi lugejat. Paberiga näpus erinevate ametkondade vahel jooksmine on meile aastakümnetega nii sisse harjunud, et digitaalse allkirja kasutamine on paljudele ikka veel võõras. Ikka kulutatakse näiteks lepingute sõlmimise puhul aega ja paberit, ehkki tegelikult piisaks vaid elektroonilisest dokumendist ja ID-kaardiga antavast allkirjast, ütles Ansip. Uuendustega harjumine ja nende omaksvõtt läheb liiga aeglaselt. Olemasolevate võimaluste vähene kasutamine ei innusta neid edasi arendama, uusi lahendusi nuputama. Loidust ei tohi me endale aga lubada.

VNL-Online
15 Mai 2005
  Kommentaarid