Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ansip: laste- ja perepoliitika tähelepanu keskmesse
Reformierakonna esimees Andrus Ansip ütles täna erakonna üldkogul, et tähtsamat eesmärki kui sündivuse suurendamine ja turvalise pereelu tagamine lihtsalt ei ole. See küsimus ei kao päevakorralt veel lähema kümne aasta jooksul, ütles Ansip.

Ansipi sõnul on tänu vanemahüvitisele Eesti ohtlikult madal sündimus pöördunud märgatavale tõusule.

Vanemahüvitise esimesel aastal sündis 857 last rohkem kui 2003. aastal. Sellest pikemas perspektiivis veel olulisem on aga, et vanemahüvitise mudel, nii nagu ta meie kavatsuse järgi rakendus, seostab omavahel selgelt töö- ja pereelu väärtused, nii nagu ühes normaalses inimelus olema peakski, ütles Reformierakonna esimees.

Minu visioon on, et Eestis elab 15 aasta pärast 1,5 miljonit eesti keelt kõnelevat inimest. See on palju ambitsioonikam ettevõtmine kui senine revolutsioonilisim samm vanemahüvitis. See visioon paneb meile väga palju muid kohustusi, jõulisemast keelepoliitikast muudatusteni hariduspoliitikas, ütles Ansip.

Ansipi sooviks on, et Eesti majandus kasvab halle ajurakke kulutades ja Eesti rohelust säästes. Mitte ükski Eesti erakond ei ole oma programmis nii selgelt ja radikaalselt rõhutanud praeguse põlvkonna vastutust puhta keskkonna säilimise eest, kui teeb seda Reformierakond oma täna heaks kiidetavas uues programmis, lisas Ansip.

Minu visioon on, et need 1,5 miljonit eesti keelt kõnelevat inimest elavad liberaalses ühiskonnas, kus austatakse inimeste vabadust ise otsustada ja vastutada. Ühiskonnas, mida juhivad pigem autoriteet, teadmine ja isiklik eeskuju, ütles Reformierakonna esimees.

Ta lisas, et kui aastal 2020 on selliseid vabameelseid ja vastutustundlikke aktiivseid inimesi Eesti rahva enamik, võime edasise julgelt nende hooleks jätta. See eeldab head haridust, see eeldab avatust uutele ideedele ja väljatreenitud võimet neid ise genereerida. See eeldab head kasvatust humanistlike ideaalide vaimus. Rääkimata sellest, et see eeldab hästi tasakaalustatud, loogilist ja üldmõistetavat õiguslikku keskkonda ning inimeste algatusvõimet pärssivate ülemääraste piirangute puudumist. Sellise soodsa keskkonna kujundamises ja kaitsmises peamegi nägema oma poliitika põhilist eesmärki, ütles Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip.


Reformierakonna pressiteenistus / VNL-Online
15 Mai 2005
  Kommentaarid