Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ansip: arengufond ei ole kulbiga raha jagamise koht
Reformierakonna esimehe Andrus Ansipi sõnul on küll Eesti eksport esimese Euroopa Liidu liikmeks oleku aastal pöördunud kauaoodatud tõusule, kuid eksport kidub eelkõige lisandväärtuse loomise kontekstis. See pole aga mitte välisturu, vaid meie endi taga kinni.

Et meie sisemajanduse kogutoodang järgmise kümne aastaga näiteks kahekordistuks, peaks majanduskasv olema keskmiselt üle 7 protsendi aastas. Kui majanduskasv on saavutatud üksnes või suuresti sissetulnud välisraha poolt ülesköetud sisetarbimise suurenemise arvel, siis pole paraku juttugi jätkusuutlikust arengust, sõnas Ansip.

Samas tõdes Ansip, et praegu jääb oluline osa innovaatilistel ideedel põhinevast ettevõtluspotentsiaalist Eestis kasutamata. Alustavatel teadus- ja tehnoloogiamahukatel ettevõtetel puudub juurdepääs riskikapitalile. Lisaks napib neil professionaalsest juhtimis- ja turundusalasest oskusteabest.

Ansipi sõnul on just innovatiivsusele rõhuvate alustavate ettevõtete toetamiseks mõeldud Eesti arengufond.

Arengufond ei ole lihtsalt katel, kust kõigile, kes ilusaid projekte kirjutada oskavad, kulbiga raha jagatakse. Üheks arengufondi eesmärgiks peab olema küll stardikapitali vajavatesse suure arengupotentsiaaliga innovaatilistesse ettevõtetesse investeerimine, selgitas Ansip. Sama oluliseks ülesandeks on aga kindlasti tagatiste loomise näol erakapitali investeeringute stimuleerimine.

Reformierakonna pressiteenistus / VNL-Online
15 Mai 2005
  Kommentaarid