Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rohkem inimlikkust ja mõistmist
16.maist kuni 5.juunini toimub Tervise Arengu Instituudi poolt korraldatav üleriigiline HIV-iga seotud stigma ja diskrimineerimise vastane meediakampaania „Märka inimest, mitte haigust“.

Stigma on soovimatu või diskrediteeriv tunnus, mis omistatakse inimisele, alandades selle kaudu inimese staatust ühiskonna silmis. Stigmatiseerimine võib põhjustada eelarvamuslikke mõtteid, käitumist ja/või tegevusi nii valitsuste, kogukondade, tööandajate, tervishoiutöötajate, kolleegide kui ka sõprade ja pereliikmete poolt.

HIV ja AIDS-iga seotud stigma ja diskrimineerimine takistavad võitlemist nakkuse levikuga. Stigmatiseerimine võib ebasoodsalt mõjuda ennastsäästvale käitumisele (kondoomide kasutamine, HIV-testimine). Samuti võib see olla põhjuseks, miks inimesed ei avalikusta oma HIV-positiivsust ning ei pöördu õigeaegselt ravile. HIV ja AIDS-iga seotud stigma ja diskrimineerimise vähendamine on tähtis osa meie võitluses epideemiaga. See ülesanne ei ole kergete killast, kuna negatiivne avalik suhtumine HIV-nakkusesse domineerib ka kõige tõsisemalt kannatada saanud kogukondades, kus epideemia algas aastaid tagasi.

Tervise Arengu Instituudi stigmakampaania pöörabki tähelepanu nendele probleemidele ning kutsub olema inimlikum ja nägema pigem inimest, mitte haigust. Haigus ei küsi, kes sa oled ja seepärast võiksidki ümbritsevad inimesed olla mõistvamad ja inimlikumad.

Kolme kampaania nädala jooksul on võimalik Kanal2 ja BPK näha vastava teemalist teleklippi ning üle Eesti on üleval outdoor reklaamid.

VNL-Online
14 Mai 2005
  Kommentaarid