Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõgevamaa Arengukonverents 2005 kujunes mõttetihedaks ja ideedeküllaseks
Neljapäeval Kuremaal toimunud Jõgevamaa Arengukonverents 2005 tõi kokku maakonna arengu erinevad osapooled ning inspireerituna kavas olnud ettekannetest kujunesid arutelud töögruppides sisukaiks ja konstruktiivseiks.

„Konverentsil said ülevaate maakonna arengust ning ühiselt arengusuundi ja –võimalusi arutada nii era-, avalik- kui ka kolmas sektor,” tõi Jõgeva maavanem Aivar Kokk välja konverentsi ühe suurima plussi ning lisas, et konverentsilt sai ka tagasisidet praegu välja käidud arenguvisioonidele ning julgust ja tahet valitud suunas edasi astuda.

Samuti esinesid konverentsil ettekannetega Jõgevamaa partnerpiirkondade esindajad välismaalt, kes jagasid oma kogemusi erinevate probleemide lahendamisel ning arengu tagamisel.

Kokk’a sõnul võis konverentsi kordaläinuks lugeda ning ta kinnitas, et taoline konverents saab iga-aastaseks traditsiooniks.

Arengukonverentsile järgnenud pidulikul õhtusöögil Kuremaa lossis kirjutas Jõgeva maavanem alla ka koostöölepingud kahe Jõgevamaa sõpruspiirkonnaga – Carmarthenshire maakonnaga Walesist ning Warminsko-Mazurskie vojevoodkonnaga Poolast.

Konverentsi austas oma kohalviibimisega ka Eesti Vabariigi President hr. Arnold Rüütel, kes tsiteerides A.H.Tammsaaret korduvalt rõhutas, et kui väga kõvasti unistada, siis lõpuks need unistused täituvad ning soovis ka Jõgevamaale siinsete unistuste täitumist.

President koos kohal viibinud välisriikide saatkondade ning Jõgevamaa sõpruspiirkondade esindajatega istutasid Siimusti parki ka puudeallee, lisaks istutati ühiselt ka Jõgevamaa Arengukonverents 2005-puu.

Täiendav info, pildid ja ülevaated töögruppide tööst peagi üleval http://www.jogevamaa.ee !


Taavi Linnamäe

13 Mai 2005
  Kommentaarid