Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vaiklas toimub maakonna uus rahvarohke meelahutuslik suveüritus – Peipsi Jaanik
Käesoleva aasta 25.juunil toimub Vaikla puhkekeskuses Peipsi Jaanik, mis tõotab kujuneda Ida-Virumaa üheks rahvarohkemaks suveürituseks. Laupäeval hommikul avatakse suvelaat ning päeval korraldatakse Harrastusgrillijate Lahtised Mitteametlikud Eesti Meistrivõistlused.

Esmakordselt Ida-Virumaa ajaloos korraldatakse maakonnas elavatele vähemusrahvustele laulupidu. Tänaseks on laulupeole registreerunud 19 kollektiivi enam kui 200 esinejaga.

“ Ida-Virumaa on atraktiivne maakond. Seda näitavad siinsed arvukad ning väga huvitavad kultuuri- ja spordisündmused,” ütles Ida-Viru maavanem Ago Silde ja lisas, et maakond on huvitav just tänu siinsetele ettevõtlikele inimestele, kes on suutnud muuta mitmed üritused temaatilisteks kaubamärkideks.

Silde sõnul tunnevad ja teavad enamus eestlasi selliseid Ida-Virumaal toimuvaid üritusi nagu Avinurme Pütilaat, Lohusuu Kalalaat, Narva Vanalinnapäevad jne. Peipsi Jaanikust kujuneb loodetavasti uus Ida-Virumaad tutvustav meelelahutuslik kaubamärk, mis traditsiooniks muutudes pakub kõigile osalejatele - nii virumaalastele kui ka külalistele – meeldivaid vaba aja veetmise võimalusi.

“Peipsi Jaaniku rikkalik programm pakub erinevaid võimalusi kaasa löömiseks nii suurtele kui väikestele ja annab võimaluse leida endale tegevus terveks päevaks. Jaanipäeva ajal täituvad arvukad Peipsi äärsed suvilad ja maakodud puhkajatega – Peipsi Jaanik ootab ka neid Vaiklasse,” lisas Silde.

Koos laulupeoga peetakse Vaikla puhkekeskuse territooriumil ka suvelaat. Kogu päeva jooksul toimuvad mitmesugused mängud, jõukatsumised ja loosimised. Lastele pakuvad lusti ja rõõmu batuut, elektriautod, HTV-d ja sõit hobusega.

“Soovin, et selle üritusega mõistaksid kõik, et Ida-Virumaa ei ole ainult endise kriminaalse minevikuga vaid pakub ka kauneid loodusvaateid, rikkalikku kultuuripärandit. Virumaal veedetud aeg jätab kustumatu mulje kõigile siinkäinutele pikaks ajaks. Tänu Peipsi Jaanikule saavad tallinlased ja kogu Eesti teada kus asub Ida-Virumaa ja Vaikla,” ütles Vaikla Puhkekeskuse omanik ja Peipsi Jaaniku üks organiseerija Aleksandr Dubrov.

Päeva jooksul toimub võistlus “Rammumees”, mille käigus selgitatakse välja kõige tugevam mees. Laadal on võimalik näha ka õhupall, millega saab lennata – julgematel on võimalus selles ka ise veenduda. Peipsi Jaanikul pakub silmailu ning erutab maitsmis- ja haistmismeeli Harrastusgrillijate Lahtised Mitteametlikud Eesti Meistrivõistlused.

Peipsi Jaaniku peakorraldajateks on Vaikla Puhkekeskus, Eesti Põlevkivi ja Ida-Viru Maavalitsus.


Anti Ronk
Avalike suhete nõunik
22 Juuni 2005
  Kommentaarid