Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Homme avatakse Tallinnas madala läve keskus narkomaanidele
Homme, 1. juulil kell 12.00 avab sotsiaalminister Jaak Aab sotsiaalministeeriumi ja Tallinna linna koostöös valminud narkomaanide madala läve keskuse aadressil Magasini 32.

Madala läve keskustesse pöördumisele ei seata eeltingimusi - vastu võetakse kõik uimastisõltlased. Keskuse eesmärgiks on riskikäitumise vähendamine ja uimastisõltlased tänavatelt ära toomine, et aidata neil oma eluga uuesti toime tulla. Keskusesse saab tulla päeval ükskõik mis kellaajal, seal vaba aega veeta, sooja teed juua, ennast või oma riideid pesta.

Pöördujaid motiveeritakse alustama ravi. Neile pakutakse sotsiaalnõustamist, esmast meditsiinilist abi ja õpetatakse, kuidas toime tulla uimastisõltuvusega. Samuti vahetatakse seal süstlaid ja jagatakse tasuta kondoome.

Keskuses võetakse päeva jooksul vastu kuni 50 inimest. Keskuse töötajad hakkavad käima väljatööl, et uimastisõltlastega nende kogunemiskohtades kontakti leida ja nad tänavalt keskusesse kutsuda.

Sel aastal avab Sotsiaalministeerium koostöös kohalike omavalitsustega kolm uut madala läve keskust Kohtla-Järvel, Paides ja Tallinnas ning ühe rehabilitasioonikeskuse Sillamäel ja päevaravikeskuse Tallinnas.


Katrin Pärgmäe
Sotsiaalministeerium
30 Juuni 2005
  Kommentaarid