Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Väike-Maarjas toimub priitahtlike pritsimeeste foorum
* Väike-Maarjas toimub kogukonna ohutusele ja vabatahtlikule tegevusele päästealal keskendunud üritus "Priitahtlike pritsimeeste foorum 2005" *


Koondamaks inimesi, kes soovivad priitahtluse alusel kaasa aidata turvalisuse tunde tõstmisele ühiskonnas elanikkonna ohuteadlikkuse kasvu läbi, toimub 1. juulil algusega kell 10.00 Väike-Maarjas priitahtlike pritsimeeste foorum.

Traditsiooniliselt korraldatakse üritus sellises Eestimaa paigas, kus mõnel tuletõrjeseltsil kätte jõudnud tähtis aastapäev. Sellel aastal tähistab Väike-Maarja Tuletõrjeselts 105. ning Simuna Tuletõrjeselts 100. aastapäeva.

Üritus algab foorumiga, mille eesmärgiks on koondada päästealal tegutsevad kodanikeühendused, samuti vahetada vastastikku mõtteid erinevate osapoolte huvide ja ootuste üle.

Päästeala vabatahtlike foorumile on oodatud kõik ohutu elukeskkonna tagamisest huvitatud ja selle nimel tegutsevate seltside esindajad, vallavanemad, päästetöötajad ning ka teised teemast huvitatud. Teemadena käsitletakse kogukonna ohutust kolmepoolse koostöö - kohalik omavalitsus - päästeteenistus - vabatahtlikud, tulemusena. Foorumi avab siseminister Kalle Laanet.

Kõigile asjasthuvitatutele algavad üritused Väike-Maarja keskväljakul kell 16.40, kus toimub pidulik uute päästeautode ristimine ja õnnistamine. Järgneb vana ja uue päästetehnika rongkäik, mis liigub läbi Väike-Maarja aleviku, kust suundutakse edasi Simunasse. Simuna tugikomando juures peetakse tähtpäevakõnesid ja tunnustatakse tublimaid.

Peale pidulikku osa oodatakse kõiki Vainu tare õuele simmanile, kus lastele ja täiskasvanutele korraldatakse päästealaga seotud meelelahutuslikke võistlusi ning jagatakse ohutusalast teavet. Toimuvad demonstratsioonesinemised ja erinevad meelelahutusüritused (vahumöll). Esineb puhkpilliorkester ning tantsuks mängib ansambel.

Ürituse peakorraldajateks on Päästeamet, Väike-Maarja Päästekool, Vajangu Tuletõrjeselts, Simuna tugikomando ja Lääne-Virumaa Päästeteenistus. Kaasa aitavad ja toetavad Väike-Maarja Vallavalitsus, IF Eesti Kindlustus, AS Kidde Eesti ja mitmed teised.


VNL-Online
30 Juuni 2005
  Kommentaarid