Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Meie taasiseseisvumine oli USA, Venemaa ja Saksamaa lavastus
Tunnustades SI eelmist teadet (SI-19 - Avalikud märgid Venemaa, Saksamaa ja Prantsusmaa triumviraadist) kommenteerides Poola analüütikuid, märgib Vello Leito, et ta on samal teemal sõna võtnud juba alates aastast 1999 ning avaldanud ka raamatu "Eesti & geopoliitika" (2002).

Vello Leito loetleb ka oma geopoliitika-raamatu põhisõnumi tähtsamad punktid.

Nõukogude Liit ei lagunenud, vaid reorganiseeriti kolme suurriigi USA, Saksamaa ja Venemaa (Prantsusmaa on vaid lisand, millega ajutiselt lepitakse) plaani alusel, et luua "meie ühiskodu Euroopa". Viimasest rääkis perestroika ajal palju ka N Liidu viimane juht Mihhail Gorbatshov ('Evropa, nash obshij dom').

Ükski riik ei taasiseseisvunud, vaid iseseisvumine lavastati. Selle eesmärk oli need riigid hiljem nn vene hirmuga ümber kantida "vabatahtlikult" Euroopa Liidu koosseisu. Et hiljem, kui Vene riik ja Euroopa riik ühinevad, oleksid kõik vabatahtlikult ühtses Euraasia impeeriumis sees.

Eesti jaoks on ette nähtud stsenaarium: muuta eesti rahvas riiklusvõimetuks ning seejärel muuta Eesti territoorium multinatsionaalseks arengupiirkonnaks, kus eestlane on aborigeen.

Eesti riik ja rahvas jäävad alles ainult siis, kui tegelikult iseseisvuda (selleks tuleb välja astuda E Liidust), üles ehitada rahvuslik majandus, julgeolek aga rajada geopoliitilise vaheruumi stabiilsuse tingimustele.

"Lühidalt on kõik vajalik kirjas selles ultimaatumis, mille Eesti Iseseisvuspartei esitas enne ratifitseerimisistungit 15. juunil riigikogule nii, et tekst anti igale sisenevale kogulasele otse kätte," märgib Vello Leito. Kokkuvõte ultimaatumist ilmub SI teadetes lähiajal.


SI põhitoimkond
06 Juuli 2005
  Kommentaarid