Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Täna toimus Vaivara vallavalitsuses Vaivara maastikukaitseala ja Sinimäe aleviku hoolduskava esitlus
"Alguse sai kõik maakonna teemaplaneeringust" ütles Vaivara vallavalitsuse keskkonnainspektor Helmi Kaljurand. Hoolduskava projekteerija Ene Ilvese sõnul ei pea vallarahvas maastikukaitseala ja Sinimäe aleviku praeguse olukorra pärast häbi tundma "tase on kindlalt üle keskmise" kinnitas Ilves, lisades, et juba praeguseks on vallas selles valdkonnas väga palju ära teha jõutud.

"Oleme vallavalitsusele väga tänulikud, et hoolduskava valmimist tagant ei kiirustatud. See lubas meil tutvuda maastikuga mitmel aastaajal ja erinevates ilmastikuoludes" oli projekteerija rahul töö teostajate ja vallavalitsuse vahelise koostööga.

Esitlusel viibiva Ida-Virumaa Keskkonnateenistuse looduskaitse peaspetsialisti Kristi Prosini sõnul ei tea ta hetkel nimetada teist valda, mis oleks taolise hoolduskava tellinud. "On tellitud erinevaid projekte, mis pole praktikas teostatavad" teadis Prosin, kinnitades, et Vaivara vallavalitsuse poolt tellitud ning Ene Ilvese ja Priit Ilvese poolt koostatud hoolduskava on praktikas täiesti teostatav.

Vaivara maastikukaitseala ja Sinimäe aleviku hoolduskava eesmärgiks on tuua esile ja säilitada kohalikke miljööväärtusi ning täiendada maastikulist ja bioloogilt mitmekesisust. Säilitada väärtuslikke looduslikke alasid ja maastikuelemente, nende avatust ja vaatelisust. Sobitada uusi hooneid, rajatisi ja maakasutust olevaga nii, et ei kahjustataks miljööväärtuslikke alasid ning ei kahaneks maastiku väärtus. Intensiivselt kasutatavaid puhkealasid hooldada ja korraldad seal tegevusi nii, et nende väärtus külastajate suure arvu tõttu ei kannataks. Anda puhkemajanduslikele tegevustele loodushariduslik lisaväärtus.

Tööde teostamine on planeeritud aastatesse 2005-2009.

Vaivara vallavalitsus / VNL-Online
07 Juuli 2005
  Kommentaarid