Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ida Politseiprefektuuri territooriumil tabati kahe tunniga üheksa joobes sõidukijuhti
Täna hommikul vältas Ida Politseiprefektuuri territooriumil laiahaardeline politseioperatsioon "Kõik puhuvad." Sõidukijuhte kontrolliti ühel ja samal ajavahemikul nii Lääne- kui Ida-Virumaa erinevates kohtades. Kahe tunniga tabati üheksa joobes sõidukijuhti.

08.07.2005 hommikul kella 07.00-09.00 viisid Ida Politseiprefektuuri korrakaitseosakonna politseiametnikud läbi laiahaardelise politseioperatsiooni "Kõik puhuvad" Lääne- ja Ida-Virumaa erinevates kohtades. Kokku kontrolliti 2358 sõidukijuhti. Avastati 9 joobes sõidukijuhti, 10 alkoholi tarbimise jääknähtudega juhti, 1 juhtimisõiguseta juht ning Sillamäe piirkonnast saadi politseioperatsiooni käigus kätte üks ärandatud sõiduk. Üheks joobes juhiks osutus bussijuht, kes töötas liinil ning vedas reisijaid.

"Lühikese ajaga selgitati välja 9 roolijoodikut ning 10 jääknähtudega juhti, mis on kahtlemata suur arv. See näitab, et purjuspeaga rooli istuvaid inimesi on jätkuvalt palju ning suurel hulgal sõidukijuhtidest ei ole vastutust ning seadust eiratakse vaatamata suurtele trahvidele. Olukorra tõsidusest anna märku ka fakt, kus reisijaid vedav bussijuht on alkoholijoobes," konstateeris Ida Politseiprefektuuri korrakaitseosakonna preventsiooni- ja patrullitalituse ülemkomissar Tarmo Tammiste.

Käesoleva aasta kuue kuu jooksul on Ida Politseiprefektuuri territooriumil läbi viidud 55 politseioperatsiooni selgitamaks välja joobes sõidukijuhte. Mullu viidi Lääne- ja Ida-Virumaal läbi 37 sellise suunitlusega politseioperatsiooni.

"2005.aasta poole aastaga oleme ainuüksi sellistel politseioperatsioonidel välja selgitanud 234 roolijoodikut ning 82 alkoholi tarbimise jääknähtudega juhti," sõnas Tarmo Tammiste. "Lisaks politseioperatsioonidele, selgitatakse joobes juhte välja ka politsei igapäevatöös. Kokku on 2005.a esimese 6 kuuga selgitatud välja 978 roolijoodikut." (2004.a - 875, 2003.a - 793).

Ida Politseiprefektuuri korrakaitseosakonna politseiametnikud korraldavad politseioperatsioone "Kõik puhuvad" edaspidi veelgi tihedamalt, sest joobes sõidukijuhtide väljaselgitamine ja ka üldiselt liiklusjärelvalve tõhustamine on politseile prioriteet.
08 Juuli 2005
  Kommentaarid