Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vene ekspert ei välista piirikonflikte NATO uusliikmetega
Vene ekspert ei välista piirikonflikte NATO uusliikmetega NATO mullune laienemine ning selle piiride lähenemine Venemaale võib ohustada riigi julgeolekut, leiab Vene kindralstaabi ekspert, kes ei välistanud ka võimalike piirikonfliktide puhkemist NATO uute liikmesmaadega.

“Venemaa ja NATO vahelt on kadunud strateegiline barjäär,” ütles kindralstaabi sõjalis-strateegiliste uuringute keskuse suunajuht Konstantin Sivkov teisipäeval Interfaxile.

Tema hinnangul pole Venemaa läänepiiril välistatud väidetavate piirivastuolude teravnemine NATO liikmetest naabritega.

“Üks sellistest vastuoludest on Balti riikide territoriaalsed pretensioonid Venemaa suhtes, näiteks seesama Põtalovo rajoon,” viitas ta Lätilt pärast 1940. aasta Nõukogude okupatsiooni äravõetud Abrene piirkonnale.

Sivkovi kinnitusel on relvastatud kokkupõrke tekkestsenaarium umbkaudu teada. Tema sõnul esitab üks naaberriikidest algul Venemaale mingeid nõudmisi, sellest tekib lokaalne konflikt, mis muutub kiiresti rahvusvaheliseks.

Pärast seda ei esita Sivkovi sõnul Venemaale nõudmisi mitte konflikti algatanud riik, vaid allianss või USA.
“Juhul kui Venemaa järeleandmistega ei nõustu, kasutatakse Venemaa suhtes relvi, algselt õhu- ja kosmosevallas,” teatas ta, lisades, et USA taktikaline lennuvägi on laienenud alliansi lennuväljadelt tegutsedes võimeline ulatuma Moskva, Tuula, Kurski ning teiste Venemaa keskosa Euroopa linnadeni.
Võimalike konfliktide piirkonnana nimetas Sivkov ka Euroopa põhjaosa, muuhulgas šelfe, millel käib nafta ammutamine, ning kalapüügialasid. BNS
15 Juuli 2005
  Kommentaarid