Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Antropov lasi vanemaid julgestuspolitsei autoga sõidutada
Politseiameti peadirektor Robert Antropov lasi pühapäeval oma isa ja ema julgestuspolitsei maasturiga BMW X5 Saaremaale viia, politseijuhi sõnul oli tal tarvis südamehaige ja liikumispuudega ema ravile toimetada, kirjutas SL Õhtuleht.

Antropov kinnitas ajalehele, et ta kandis kõik sõiduga seotud kulud ise. Politseijuht märkis, et vanemate sõidutamiseks kasutatud BMW maastur on julgestuspolitsei auto.
“Autojuhile seda sõitu täiendavalt ei kompenseeritud. Alarmsõitu ega vilkurite kasutamist ei toimunud,” lausus Antropov.

Ta ei kommenteerinud, miks ta kasutas just seda luksusdzhiipi, kui palju sõit maksis, kas just arst saatis ema Saaremaale ravile ning missugusesse haiglasse ta viidi.

Siseminister Kalle Laanet ütles SL Õhtulehele, et ei ole juhtunuga kursis ja enne hinnangu andmist tuleb asjaoludega tutvuda. Laanet märkis, et kui temal oleks vaja haiget sugulast vedada, sõidaks ta isikliku või abikaasa autoga.

“Olen endale üsna karmid reeglid kehtestanud. Töövälisel ajal ja nädalavahetuseti ma ministeeriumi autot ei kasuta,” lisab siseminister.

Laaneti sõnul on julgestuspolitseil ainult üks BMW maastikuauto, mis on igapäevaselt peaministri saatemasin.

Antropov andis esmaspäeva õhtul telefoni teel juhtunu kohta selgitusi peaminister Andrus Ansipile.
Valitsuse meedianõunik Martin Jaško ütles BNS-ile, et peaminister kuulas politseijuhi selgitused ära, kuid võimaliku karistuse määramine ei ole tema pädevuses.

“Politsei on siseministeeriumi haldusalas ja otsuse võimaliku karistuse määramiseks peab langetama siseminister Kalle Laanet,” lausus Jaško.

Antropov käis 2003. aasta oktoobris Saaremaa rallit vaatamas erafirmale kuuluva maastikuautoga Hummer H2. Siis kihutas ta vilkuriga ning alarmsõit oli registreeritud Tallinna-Kuressaare maanteel põhjendusega, et Antropov pidi jõudma töökohtumisele. Toona nimetas politseiamet kihutamist auto testimiseks julgestuspolitsei tarbeks. BNS
13 Juuli 2005
  Kommentaarid