Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Res Publica on Rahvusvahelise Demokraatide Liidu täieõiguslik liige
Täna Washingtonis toimunud Rahvusvahelise Demokraatide Liidu (International Democrat Union - IDU) liidrite kohtumisel sai Res Publica organisatsiooni täieõiguslikuks liikmeks. Erakonda esindanud Marko Pomerantsi sõnul annab IDU liikmestaatus Res Publicale võimaluse tihedamateks rahvusvahelisteks kontaktideks teiste parempoolsete erakondadega, luues suhteid ka Euroopast kaugemate mõttekaaslaste, näiteks USA vabariiklaste parteiga.

Pomerants osales ka täna toimunud kohtumisel Ameerika Ühendriikide presidendi George W. Bushiga. „Bush rõhutas oma sõnavõtus vabaduse olulisust ning selgitas oma usku sellesse, et vabadel inimestel on kogu maailmas parem elada. Presidendiga käteldes kinnitasin, et ka Eesti mõistab vabaduse tähendust,” lausus Pomerants. Ta lisas, et kohtumisel pöörati suurt tähelepanu ka olukorrale Valgevenes. „Valgevene demokraatia arengut peetakse väga oluliseks ning seda jälgitakse väga teravalt,” sõnas Pomerants.

Lisaks Res Publicale Eestist said uuteks IDU liikmeteks paremtsentristlikud konservatiivsed erakonnad Gruusiast, Tansaaniast, Horvaatiast, Sloveeniast, Tšiilist ning Ungarist. Kokku olid kohtumisel esindatud parteid rohkem kui 40 riigist, paljud peaministrite tasemel. Üritust juhatas IDU president Austraalia peaminister John Howard.

Eelmise aasta novembris Pariisis toimunud IDU täitevkomitee soovitas üksmeelselt võtta Res Publica liidu liikmeks. Otsuse IDU-ga liituda võttis Res Publica vastu 18. septembril toimunud üldkogul.

IDU on 1983. aastal mh Margaret Thatcheri, Jacques Chiraci, Helmut Kohli, George Bush vanema jt parteiliidrite poolt asutatud ülemaailmne organisatsioon, mis ühendab üle 80 parem- ja paremtsentristliku maailmavaatega erakonna.

Siim Männik
Res Publica meediajuht
20 Juuli 2005
  Kommentaarid