Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riik kavandab taas Werol Tehastest loobumist
Riik võib anda raskustes rapsiõlitootja Werol Tehased ettevõtte päästmiseks üle Maaelu Edendamise Sihtasutusele (MES).

Werol Tehastel on suuri raskusi 30 miljoni krooni leidmisega, sest pangad ei taha ettevõttele enam laenu anda, kuid firma võlausaldajad ootavad kannatamatult oma raha. Kui pangad laenu ei anna, siis on võimalused mõõnast väljatulekuks napid – riik võib augu katta erakorralise rahasüstiga, firma saab koos kohustustega maha müüa või siis anda põllumajandusministeeriumi loodud MES-ile. Kõige reaalsem ongi just viimane variant, sest muu hulgas põllumeestele raha laenamisega tegelev MES saaks sellisel juhul ise pikaajalise laenuna ettevõttele rahasüsti teha, märkis Postimees. Praegu on selline tehing võimatu, sest seaduse järgi ei tohi MES oma asutaja ehk siis ministeeriumi omanduses olevale firmale raha laenata. Küll aga võib laenu anda tütarfirmale.

Kinnitamata andmetel tahab põllumajandusminister Ester Tuiksoo valitsuse kabinetiistungile sellise plaaniga minna juba tuleval nädalal, sest sügis ja rapsi kokkuostu aeg läheneb kiiresti.

Weroli nõukogu esimees on Raul Rosenberg, kes ühtlasi on ka MES-i tegevjuht. Põllumajandusministri nõuniku Maido Pajo sõnul tegeletakse küsimusega tõsisemalt tuleval nädalal. “Eks see sõltub valitsuse otsusest, kas Werol läheb MESile,” rääkis ta. “Ettevõtte müük praeguses seisus hea ei oleks, sest nii kaoks riigil firma üle igasugune kontroll ja uus omanik võib selle ka sulgeda.”

Kui riik leiakski Werolile ostja, siis hind, mida selle eest saada võiks, oleks Postimehe hinnangul sisuliselt olematu. Pangad on ettevõtte suhtes skeptilised nii selle kehva majandusolukorra kui ka segase tuleviku pärast. Just puuduva 30 miljoni krooni pärast lükkas firma nõukogu eelmisel nädalal edasi firma uue majandusaasta eelarve kinnitamise. Firma töötab jooksvalt küll väikeses kasumis, kuid eelmise juhtkonna korraldatud rapsiseemnetehingu tõttu tekkinud suurte võlakohustuste täitmiseks sellest ei piisa.

Rosenbergi sõnul on probleemid tõsised, sest võlausaldajad ootavad raha ning pole võimatu, et mõne kannatus katkeb ja ta esitab ettevõtte vastu pankrotiavalduse. BNS
28 Juuli 2005
  Kommentaarid