Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kindlustajad kipuvad puudega inimesi tõrjuma

Jõgevamaa vaimupuudega noored jäid suvise laagri ajaks õnnetusjuhtumite vastu kindlustamata, sest kindlustusfirmad pidasid neid liiga kõrge riskiastmega isikuteks, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Vaimupuudega inimesi ei saa kindlustada, sest neid peetakse ohtlikeks,” võttis Jõgevamaa vaimupuudega inimeste tugiühingu juhatuse esimees Liia Vöörmann oma hiljutise kogemuse kokku.

Ligi poolsada 15–25-aastast puuetega noort Rootsist ja Eestist olid nädala Põlvamaal Karaski keskuses ühises suvelaagris. “See oli Euroopa noorte programmist rahastatud laager, mille korraldamise üks eeldus oli noorte kindlustamine laagri ajaks, ning rootslased olidki kõik kindlustatud,” ütles Vöörmann.

Puuetega Inimeste Koja juhatuse liige, nägemispuudega Ago Kivilo lisas, et agentide innukus väheneb kohe, kui kuuldakse, et inimesel on puue. “Olen isegi kahel korral püüdnud elukindlustust teha, kuid asi on jäänud pooleli. Varasematel aegadel,” märkis Kivilo. “Inimeste võrdse kohtlemise printsiibist lähtudes ei tohiks puudega inimest teistest erinevalt kohelda.”

Liia Vöörmann lisas, et vaimupuudega inimesi peetakse sageli nn hulludeks ja seega ka iseendale ja teistele ohtlikuks.

ERGO Kindlustus vastas Eesti Päevalehele, et nad vaimuhaigeid ega närvikahjustusega inimesi ei kindlusta ning ka füüsilise puudega inimestel pole erilist mõtet nende poole pöörduda.

AS SEB Ühispanga Elukindlustuse osakonnajuhataja Kirsti Virak ei näe enda sõnul küll põhjust, miks puudega inimesi peaks riskantsemaks pidama. “Kui meil kindlustatakse võistluste ajaks näiteks motosportlasi ja teisi ekstreemseid spordi- alasid viljelevaid inimesi, siis enamiku puudega inimeste puhul pole nii suuri riske isegi õnnetusjuhtumikindlustuse puhul,” lausus Virak.

Nii Virak kui ka IF Eesti Kindlustusest vastanud Terje Rabe kinnitasid, et alati lähtutakse konkreetsest juhtumist.

ETV

03 August 2005
  Kommentaarid