Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Esimesel poolaastal hukkus tulekahjudes 71 inimest
2005.a esimesel poolaastal hukkus Eestis toimunud tulekahjude ja nende kahjuliku toime tagajärjel 71 inimest. 2003.ja 2004.a samal ajaperioodil hukkus mõlemal aastal 88 inimest.

Päästeameti poolt koostatud analüüsist nähtub, et enim hukkus inimesi tulekahjudes, mille põhjuseks oli hooletus suitsetamisel siseruumides (33 inimest ehk 46 % hukkunute üldarvust). Tulekahju tekkekohana hooletul suitsetamisel olid levinumad voodi, diivan või tugitool.

Suur osa tulekahjudes hukkunuid olid tulekahju puhkemise hetkel alkoholijoobes.

Arvuliselt hukkus enim mehi (55 ehk 77 % hukkunute üldarvust). Esimesel poolaastal on hukkunud neli last, neist üks kooliõpilane ja kolm eelkooliealist. Kõige rohkem oli hukkunute hulgas pensionäre (46 %).

Maakondade lõikes on enim hukkunuid Harjumaal – 17 inimest ning Ida-Virumaal 15 inimest. Raplamaal ja Tartumaal on hukkunud võrdselt kuus inimest.

On märkimisväärne, et aasta esimeses kvartalis toimus palju tulekahjusündmusi, milledes hukkus korraga kaks inimest, enamuses ühte leibkonda kuuluvad mees ja naine (20 %. tulekahjusündmustest). Võrdluseks – teise kvartali sama näitaja oli 6,5 %.

VNL-Online
03 August 2005
  Kommentaarid