Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõhvi vangla ehitus on algamas

Viru vangla ehitus Jõhvis algab juba lähiajal, pärast seda, kui nelja ehitusfirma pakkumise seast on valitud parim, kirjutab Põhjarannik. 
 
Jõhvi linnavalitsus väljastas vangla ehitust korraldavale Riigi Kinnisvara ASile (RKAS) ehitusloa suve hakul ning praeguseks on metsast puhastatud ka tulevane ehitusplats Jõhvi linna idaserval.

RKASi pressiesindaja Annika Loigu ütles, et riigihanke esimeses voorus valiti välja neli firmat, kes soovisid hakata vanglat ehitama, ning nende seast valitakse teises voorus parim pakkumine.

Samal ajal vangla ehitamise ettevalmistamisega käib töö tulevaste vanglaametnike leidmiseks. Esmaspäevast algas sisekaitseakadeemia justiitskolledžis dokumentide vastuvõtt vanglaametnikuks õppida soovijaile. Justiitsministeerium korraldab selleks Ida-Virumaal eraldi kampaaniat, et tulevases Viru vanglas hakkaksid tööle Ida-Virumaalt pärit ja siin elavad inimesed.

Ligi 400 miljonit krooni maksev ning 16 hektari suurust maatükki hõlmav Viru vangla annab tulevikus tööd rohkem kui 300 inimesele ning riigi kulul toimub nii töötajate väljaõpe kui ka vajaduse korral riigikeeleõpe. 1000kohaline avavangla peaks valmis saama 2007. aasta alguseks.

ETV

04 August 2005
  Kommentaarid