Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Savisaar: sel aastal peame otsustama uute energiaplokkide renoveerimise
Laupäeval, 6. augustil, külastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar Narva Elektrijaamu. Kohtumise eesmärgiks oli rääkida elektrijaamade ning Eesti Energia juhtidega Eesti energeetika hetkeseisust ning tulevikust. Kõne all oli ka keskkonnahoiu küsimused seoses elektrienergia tootmisega.

"Sel aastal peavad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Eesti Energia otsustama küsimuse järgmiste energiaplokkide rekonstrueerimise, millal ja milliste vahenditega seda tehakse katmaks ka tulevikus kodumaise elektrinõudluse kodumaiste tootmisvõimsustega" ütles Savisaar.

Praeguseks on Narva Elektrijaamad renoveerinud kaks energiaplokki kogumaksumusega 3,9 miljardit krooni. Kokkuhoiuefekt saavutati kuna ehitus toimus mõlemas plokis paralleelselt. 2004. aastal oli Narva Elektrijaamade osakaal Eesti maksimaalsest hetkevõimsusest 95%.

"Mul on heameel tõdeda, et uutes energiaplokkides on vääveldioksiidi heitmed vähenenud kuni 100 korda ning, et tuhaladestamine viiakse vastavusse keskkonnanõuetega aastaks 2009," lisas Savisaar. Seni on tuhaladestamise keskkonnanõuetele vastavusse viimiseks kehtestatud üleminekuperiood.

Anu Hallik-Jürgenstein

06 August 2005
  Kommentaarid