Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Raamatukogutöötajad kogunevad Ida-Virumaal
Homme, 9.augustil, kogunevad 50 Eesti keskraamatukogude töötajad Toilasse suveseminarile. Traditsiooniks kujunenud suveüritus toimub tänavu juba 25 korda.

“Meie arenenud infoühiskonnas on raamatukogudest välja arenemas omamoodi infokeskused, mis ei tegele enam ainult raamatute laenutamisega vaid ka erinevatel kandjatel info edastamisega klientidele. Mul on väga hea meel tutvustada üle Eesti Ida-Virumaale kogunenud inimestele meie maakonna tuleviku arengusuundi,” ütles Ida-Viru maavanem Ago Silde.

Silde sõnul suudavad keskraamatukogude töötajad edastada Ida-Virumaast õigest ja värsket infot, sest on ise kohal käinud ja kõike oma silmaga näinud.

“Meie suvepäevad on ühendatud seminaridega, sest räägime ka tööjuttu. Sel aastal selget läbitavat teemat seminaridel ei ole, on sellised üldharivad ja Eesti kirjanduseset,” ütles Jõhvi Keskraamatukogu direktor Ingrid Spitz.

Spitzi sõnul kogunevad Eesti keskraamatukogude töötajad traditsiooniliselt augusti kuus, sest külaraamatukogude töötajate vabariiklikud kokkutulekud toimuvad juulis. Igal aastal korraldatakse suvelaager erinevas maakonnas ja tänavune – 25 juubeliüritus – on idavirulaste korraldada.

Traditsiooniks on kujunenud, et kokku tulles tutvutakse ka mõne kohaliku raamatukoguga. Käesoleva suvel on kavas külastada Toila, Pagari ja Kuremäe raamatukogu. Samuti külastatakse maakonna kaunite paikade ja turismiobjektidega – Valaste juga, Kuremäe klooster, Iisaku vaatetorn, Toila-Oru park jt.

“See on väga hea võimalus tutvustada Ida-Virumaad kõigile eesti keskraamatukogude töötajatele. Nemad töötavad kohas, kus jagatakse väga palju infot ja tänu neile levib meie maakonda puudutav informatsioon väga kiiresti,” lisas Ingrid Spitz.

25.keskraamatukogude töötajate seminarlaagrit toetab Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. Tänu toetustele saavad seminarist osalejad kaas värvilise turismiteatmiku Ida-Virumaa matkaradade kohta.

Anti Ronk
08 August 2005
  Kommentaarid