Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Veskimägi: Res Publica ei taha Isamaaliidule läheneda
Res Publica esimehe Taavi Veskimägi sõnul on Isamaaliit Res Publicale üks partner teiste seas ja eriline lähenemine neile ei ole Res Publica jaoks vähimalgi määral aktuaalne.

"Avaldused erakondade võimalikust ühinemisest on olnud Tõnis Paltsi isiklik seisukoht ja ei oma seost Res Publica plaanidega. Me ei ole sellega tegelenud, ega kavatse ka tegelema hakata. Res Publical suurima parlamendierakonnana ning viie ja poole tuhande liikmega ei ole tahtmist ega põhjust kellegagi liituda," sõnas Veskimägi.

Samas lisas Veskimägi, et ta ei mõista Isamaliidu ülbet ja üleolevat suhtumist Paltsu isiklikku visiooni paremjõudude koostöö tihendamise vajalikkusest. "Poliitilise liikumisena on Res Publica juba 16 aastat paremjõudude koostöö eestkõnelejaks olnud. Sellest ideest lähtuvalt plaaniti ka eelmisel aastal koostööd Reformierakonnaga. Paremjõudude maailmavaateline koostöö on kindlasti Eesti arengu huvides. Probleem on see, et pole kellegagi koostööd teha. Pärast Siim Kallase lahkumist Reformierakonna juhi kohalt on see erakond oma hinge kaotanud ja toonud võimule vasaktsentristliku valitsuse," ütles Veskimägi.

Tema sõnul paistab Isamaaliit peamiselt silma praalimisega. "Isamaa jutud sellest, kui suured ja tugevad nad on, ei luba neid kahjuks käsitleda tõsiseltvõetavate partneritena. Erakond, kellel on seitse kohta Riigikogus ja enamikes omavalitsustes esindatus puudub, ei peaks endale nii kõrgelennulisi avaldusi lubama," ütles Veskimägi.

Veskimägi soovitab Isamaaliidul lahmivate avalduste asemel keskenduda tööle võimalike valijatega, et ületada künnis suuremates maakonnakeskustes.


Siim Männik
10 August 2005
  Kommentaarid