Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jäneda Mõis esindajad tundsid huvi Lääne-Virumaa turismi vastu
Eile, 18.augustil, kohtusid Lääne-Viru maavanem Urmas Tamme juures OÜ Jäneda Mõis esindajad, et arutada edasisi koostöövõimalusi. Eriti huvitas külalisi turismi valdkond.

Mõlemad pooled andsid ülevaate oma tegemistest ja plaanidest. "Meie eesmärk on turismi arendamine. Kuid et tunneme endal ka suurt sotsiaalset vastutust, siis vaatame kohalikule arengule laiemalt ja meid huvitavad ka Lehtse valla arengud, samuti teie plaanid selle piirkonna arendamisel," ütles kohtumisel OÜ Jäneda Mõis juhatuse liige Kalle Sommer.

Jäneda mõisa esindajad tundsid huvi Lääne-Viru koostööpartnerite, plaanitavate projektide, arengukavade, trükiste, koostatavate kultuuri- ja spordikalendrite, messide käimiste jms vastu.

"Meie huvi on suurendada atraktiivsust Jäneda piirkonnas. Selleks vajame ka omavalitsuse ja maavalitsuse tuge, et piirkonnas oleks turvaline ja elu areneks," ütles ta.

Enno Musta sõnul vajavad lahendamist mitmed probleemid, näiteks Jäneda tänavavalgustus ja kordategemist turismitänav.

Lääne-Viru Maavalitsus on välja selgitamas, millised on Lääne-Viru kohalike omavalitsuste prioriteedid uueks programmeerimisperioodiks 2007-2013.

"Prioriteetide seas on arvestanud tulevane Tapa vald ka Lehtse omadega," ütles Urmas Tamm.

Maavanem tutvustas külalistele Lääne-Virumaa võimalusi ja koostööpartnereid ning organisatsioone, kes saaksid Jäneda Mõis tegevustele kasulikud olla.

"Jäneda Mõisa esindajad võiksid kuuluda nii maakonna turismiümarlauda kui ka SA Roheline Maakond nõukogusse. Kindlasti tasub võtta ühendust külaliikumise edendajate Virumaa Lootus tegijatega," nentis maavanem Urmas Tamm. "Maavalitsuses on käsil mitmete arengukavade koostamine, kus arvestame ka praeguse Lehtse valla aladega."

"Maavalitsus on kutsutud tutvustama end ja oma plaane ka Lehtse vallavolikogusse 25.augustil," lisas maavanem.

Pärast kohtumist maavanemaga kohtusid Jäneda Mõsia esindajad SA Virumaa Muuseumid juhataja Ants Leemetsaga. Huvi jänedalaste tegemiste vastu tunneb ka Rakvere Teater.

Hilje Pakkanen
19 August 2005
  Kommentaarid