Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Täna toimub Jõgevamaal Kalevipoja Kala- ja Veefestival
Täna, 19.augustil, toimub Kalevipoja Vee- ja Kalafestival Jõgevamaal Mustvees ja Kasepääl, kus päeva jooksul on võimalik tutvuda Peipsi äärse kalanduse hetkeolukorra ja traditsioonidega ning terve päeva pere ja tuttavatega meeldivalt aega veeta.

„Festivali eesmärgiks on Peipsi piirkonna omapära ja sealset traditsioonilist elamisviisi, mille keskmeks on kalandus, laiemalt tutvustada,” ütles ürituse ellukutsuja Jõgeva maavanem Aivar Kokk.

Festivali on osavõtuga lubanud austada ka Eesti Vabariigi President hr. Arnold Rüütel, põllumajandusminister Ester Tuiksoo, keskkonnaminister Villu Reiljan, regionaalminister Jaan Õunapuu ning mitmed välisriikide saadikud.

Kell 11 avab president festivali laevaliini Mustvee ja Omedu vahel, näha saab ka Kaitseväe orkestri vigurmarssi tattood. Terve päeva saavad huvilised laevadega sõita Peipsi järvel ja Omedu jõel, samuti toimub kalapüügivõistlus, kus soovijad saavad enda oskusi ja kalaõnne proovida.

Hommikul avataval kalalaadal on esindatud ligi poolsada kalanduse ja veetranspordiga seotud ettevõtet ja käsitöölised, oma toodangut ja erinevaid kalatoite pakuvad ka paljud toitlustajat.

Seminaril ja ümarlaual osalevad mitmed oma ala spetsialistid, samuti omavalitsuste, maavalitsuse ja ministeeriumide esindajad.

Õhtuse meelelahutusprogrammi käigus istutatakse Villu Reiljani eestvedamisel Kasepääle park, saab näha mitmeid esinejaid ja üle 20 Jõgevamaa isetegevuskollektiivi, laulda kaasa koos Reet Linnaga, jalga keerutada Mait Maltise ja diskorite saatel varajaste hommikutundideni. Kell 18 avatavas kalaköögis saavad kõik huvilised tutvuda ja maitsta, kuidas saavad kokakunstiga hakkama põllumajandusminister, maavalitsuse ja omavalitsuste esindajad.10.00 Kalevipoja tamme istutamine Mustvee Kultuurikeskuse parki

11.00 Mustvee - Omedu laevaliini avamine Mustvee sadamas, esineb Kaitseväe orkester

11.00 Kalevipoja Kalalaada algus Kasepääl

12.00 Seminar Mustvee Kultuurikeskuses teemadel:

“Kesk-Peipsi sadamate ehitusest”,

“Sadama tähenduslikkusest Peipsi läänerannikul”

“Kalavarud Peipsil”

13.00 Kalavõistlus Omedu jõel ja Peipsi järvel

15.00 Ümarlaud Kasepää Rahvamajas

16.00 Kalafestivali avamine Kasepääl

17.00 Pargi rajamine Kasepääle

18.00 Kalaköögi avamine

19.00 Reet Linna – Laulge kaasa

20.00 Mait Maltis

00.00 DJ Kaupo Mitt


Tulge Jõgevamaa tasuta piknikupeole! Lisainfot vaata www.jogevamaa.eeTaavi Linnamäe

19 August 2005
  Kommentaarid