Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Res Publica pürib Raplas ja Paides võimule
Res Publica kandidaat Rapla vallavanemaks on Silvi Ojamurru ning Paide linnapeaks Jaago Kuriks.

Silvi Ojamurru sõnul näeb ta Raplas põhiprobleemina seda, et areng toppab, sest aastaid puudub piirkonnal korralik arenguplaan. "Ühinenud Rapla valda ja linna on juhitud probleemikeskselt, üksikküsimusi lahendades. Laiem visioon piirkonna arengust on aga puudu, meie tahame selle välja pakkuda," selgitas Ojamurru.

Res Publica tuleb Raplamaal oma nimekirjaga välja kõigis omavalitsustes ning peab realistlikuks võimule pääsemist üheksas kümnest.

Paides on praeguse Koeru vallavanema Jaago Kuriksi sõnul Res Publica põhilubadus aus ja õiglane valitsemine. "Loomulikult seisame selle eest, et elu ja ettevõtlus Paides areneks ning tekiks uusi töökohti. Selle kõrval tähtsustame kõrgelt aga ka läbipaistvust võimu teostamisel ja maksumaksja rahaga ümberkäimisel," rääkis Kuriks.

Järvamaal tuleb Res Publica oma nimekirjaga välja pooltes omavalitsustes 12-st, nagu ka 2002. aastal.

Üle Eesti on Res Publica eesmärgiks panna kohalikel valimistel välja 120 nimekirja ning võimalikult paljudes omavalitsustes koalitsiooni pääseda. "Oleme parempoolne erakond, kaitseme töötahteliste ja aktiivsete inimeste huve. Et võimalused suureneksid, et riik oleks nii täna kui ka 30 aasta pärast konkurentsivõimeline," ütles erakonna esimees Taavi Veskimägi.

Veskimägi selgitas, et kui 2002. aastal läks Res Publica paljudes kohtades värskete poliitikutena valimistel lihtsalt osalema, siis seekord keskendutakse võimule pääsemisele. "Kolm aastat omavalitsuskogemust on näidanud, et kohalikul tasandil saab oma lubadusi realiseerida ainult võimul olles," lausus Veskimägi.

Siim Männik
20 August 2005
  Kommentaarid