Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kaubanduskoda soovitas tasuta koolitoidu kavast loobuda

Kaubandus-tööstuskoda leiab, et kõigile põhikooliõpilastele tasuta toit on riigi raha raiskamine ja soovitab riigikogul seda mitte seadustada.


“Kool on ennekõike haridusasutus. Hariduse kvaliteeti ei paranda ligi 180 miljoni krooni suunamine küsitava mõjuga sotsiaalseteks toetusteks. Riik peaks suutma meie kõigi ümberjagatava rahaga tagada kvaliteetse hariduse kõigil tasemetel, sotsiaalseid toetusi tuleks jagada abivajajatele, mitte kõigile,” seisab kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Lumani riigikogu kultuurikomisjonile saadetud kirjas.


Riigikogu menetluses oleva seaduseelnõu kohaselt hakkavad tasuta koolitoitu saama kõik põhikooli ja kutseõppeasutuse õpilased.


“Kaubanduskoda on nõus põhimõttega, et jätkusuutliku ühiskonna üheks väärtuseks peaksid saama laste tervislikud toitumisharjumused, kuid kahtleb sügavalt eelnõu positiivses mõjus laste toitumisharjumuste kujundamisele,” kirjutas Luman.


Tasuta koolitoidu jagamine kahandab koja teatel niigi ebapopulaarse koolisöögi väärtust. “Kardetavasti on tasuta koolitoidu jagamise tulemuseks hoopis koolisöökla toidujääkide hüppeline kasv, mitte suurem hulk täiskõhuga lapsi,” tähendas kaubandnduskoda.


Tuginedes oma arvutustes statistikaameti poolt mullu läbiviidud leibkonna eelarve uuringu andmetele, leiab kaubanduskoda, et põhjendatud oleks tasuta koolitoidu võimaldamine poolele Eesti peredest.


Kaubanduskoja ettepanekul oleks mõistlik, kui tasuta koolitoitu võimaldaks riik üksnes nende perede lastele, kus leibkonnaliikme keskmine netosissetulek jääb alla kolmekordse toimetuleku piiri määra ehk 2250 krooni, sõltumata koolitüübist või haridustasemest.


“Loodame, et esitatud ettepanek aitab kaudselt kaasa ka 2006. aasta riigieelarve hariduskulude otstarbekamale prioritiseerimisele. Oleme veendunud, et kvaliteetne kutseõpe ning adekvaatne ja mitmekülgne arusaam tööturu tulevikuvõimalustest on suurusjärgu võrra olulisem kui kõigile tasuta kõhutäis täna,” öeldakse kaubanduskoja pöördumises. BNS

20 August 2005
  Kommentaarid