Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla-Järve teedeehitusfirma maksab miinimumpalka

Peamiselt Kohtla-Järve linna tellimustest elatuv ehitusfirma N&V maksab töötajaile ametlikult poole vähem palka, kui konkurendid.


Peamiselt Kohtla-Järve linna teede-ehitusega tegelev ettevõte on arvude järgi piirkonna üks efektiivsemaid, teenides aastatel 2000-2004 150 miljoni kroonise käibe juures 75 miljonit krooni kasumit, kirjutas Delovõje Vedomosti. Ettevõtte endine töötaja kinnitas ajalehele ümbrikupalkade maksmist firmas.


N&V töötajate keskmine palk oli 2004. aastal 2480 krooni, mis võrdub riiklikult kehtestatud miinimumpalgaga. Ajalehe andmeil saab firma 95 töötajast miinimumpalka või sellest veelgi vähem umbes 50 töötajat.


N&V-s varem töötanud traktorist Anatoli Mihhailov tunnistas ajalehele, et tema sissetulek oli suurusjärgus viis tuhat krooni, sellest ametlikult maksti vaid miinimumpalka, ülejäänu tuli kätte “mustalt”.


Teedeehitusfrima Talter juhataja Olari Vainokivi ütles ajalehele, et Ida-Virumaal on sama ala tööliste palk vähemalt viis tuhat krooni kuus, Talteris on aga keskmine palk üle kümne tuhande krooni. N&V omanik Nikolai Ossipenko eitas ümbrikupalkade maksmist ning kinnitas ajalehele, et enamik firma töötajaid töötavadki miinimumpalga eest. BNS

18 August 2005
  Kommentaarid