Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Res Publica kutsub eraldama Riigikontrollile lisaraha omavalitsuste auditeerimiseks
Res Publica taunib omavalitsuste auditeerimiseks Riigikontrollile raha mitteeraldamist kui musternäidet silmakirjalikust poliitikast. Pärast aastaid kestnud vastuseisu andsid Reformierakond ja Rahvaliit kevadel lõpuks oma toetuse Riigikontrolli volituste laiendamisele. Järgmise aasta eelarveprojektis on Riigikontrolli eelarvet suurendatud aga vaid 300 krooni võrra. See näitab kahjuks, et tegelikult tehakse endiselt kõik mis võimalik, et kohalikest valitsejatest sõltumatud audiitorid valdadest ja linnadest eemal hoida.

Res Publica kutsub peaministrit ja rahandusministrit üles andma Riigikontrollile järgmise aasta eelarvest omavalitsuste auditeerimiseks lisaraha. "Ei maksa loota, et meie riigi tegevus muutub läbipaistvamaks ja korruptsioon väheneb, kui sellesse tegelikult ei panustata. Riigikontrolli ümber tekkinud olukord on sarnane korruptsioonikuritegude uurimises tekkinud seisakuga. Korruptsioonikuritegude uurimine on kaua olnud surnud seisus kuna sellega tegelevad uurijad saavad närust palka, mis ei ole kuidagi kooskõlas nende töö keerukusega," ütles Ken-Marti Vaher.

"Riigikontrollile 240 omavalitsuse auditeerimiseks aastas kokku 300 krooni eraldamine on kõnekas fakt. Tundub, et mõned poliitikud näevad kurja vaeva selleks, et teatud omavalitsustes aastaid kestnud pillerkaaritamist ja sahkerdamist miski ei segaks," lisas Vaher.

Res Publica on aastaid seisnud Riigikontrollile omavalitsuste auditeerimise õiguse andmise eest ning esitab kindlasti ka Riigieelarve eelnõule muudatusettepaneku selleks vajaliku raha ettenägemiseks 2006. a riigieelarves.


Riina Vändre
22 August 2005
  Kommentaarid