Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kehtima hakkab uus elatustalude kohanemise toetuse kord

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo allkirjastas elatustalude kohanemise toetuse määruse, mis hakkab asendama senikehtinud määrust.


Uues määruses on täpsustatud, et taotleja kohustus lõpetatakse, kui taotleja ei esita kohustuse võtmisele järgneval neljal aastal toetuse taotlemise jätkamist kinnitavaid dokumente.


Toetust ei nõuta tagasi, kui taotleja esitab avalduse, et ta soovib kohustust lõpetada, teatas ministeeriumi pressiesindaja.


Tegevuskavasse on lisatud ühe võimaliku tegevusalana ka heintaimede kasvatus ning kavandatavate tegevuste juurde on loomakasvatuse, linnukasvatuse, mesinduse ja kalanduse tegevusvaldkonna juurde lisatud ühe võimaliku tegevusena ka sööda ostmine.


Elatustalude kohanemise toetus on Eesti maaelu arengukava raames rakendatav meede, mille eesmärgiks on anda väiksematele põllumajandusega tegelevatele ettevõtjatele ajutist sissetulekuabi Euroopa Liiduga liitumisjärgsel üleminekuperioodil.


Toetuse määr taotleja kohta on 15.647 krooni aastas ning kokku makstakse viie aastase kohustuseperioodi jooksul toetust ühe taotleja kohta kuni 78.235 krooni. Sel aastal võtab PRIA toetuse taotlusi vastu 10.oktoobrist kuni 7.novembrini. BNS

08 September 2005
  Kommentaarid