Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Täna algab Rakveres Arvo Pärdi Festival

Täna algab Rakvere Arvo Pärdi Festival, millega tähistatakse helilooja 70. sünnipäeva.

Festival kestab 28. septembrini ning pakub kuulata üheksat Arvo Pärdi teost, mis on loodud ajavahemikus 1982-2004.

Avakontserdil Rakvere Kolmainu kirikus tuleb ettekandele 1982. aastal loodud teos "Passio", mis on üks helilooja tuntumaid oopusi ning suurima mõjuga teoseid 20. sajandi teise poole maailma koorimuusikas üldse. Teose esitavad solistid, ansambel ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor festivali kunstilise juhi Paul Hillieri dirigeerimisel. Festival pakub võimalust kuulata ka Pärdi kõige ulatuslikumat a cappella kooriteost "Kanon pokajanen" Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tõnu Kaljuste ettekandes.

Koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga esinevad festivalil väga esinduslik rahvusvaheline solistide koosseis ning mainekad instrumentalistid. Kaks kontserti annab maailma hinnatumaid vokaalansambleid Theatre of Voices. 

Festivali toimumispaigad on Rakvere, Paide, Tallinna ja Pärnu kirikud ning Estonia kontserdisaal ja Vanemuise kontserdimaja. Festivali korraldab Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

ETV

11 September 2005
  Kommentaarid