Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

ÜRO kõrge ametnik külastab Eestit
Eestit külastab ÜRO kõrge ametnik, UNICEF Euroopa regiooni peadirektor Philip O`Brien

19. - 22. septembril 2005 toimub Tallinnas rahvusvahelise lastekaitseorganisatsiooni International Forum for Child Welfare (IFCW) aastakonverents teemal Lapsed vaesuses. Konverentsi Eesti poolseks korraldajaks on Lastekaitse Liit. Konverentsi patrooniks on Ingrid Rüütel.

Härra Philip O´Brien esineb IFCW aastakonverentsi plenaaristungil ettekandega "Vaesuse vähendamine ja lapse õiguste kaitse" ( inglisekeelne lühitutvustus lisatud ).

Kuna Hr. O´Brien on ÜRO kõrge ametnik, siis on talle palutud korraldada mõned tippkohtumised Eestis. Nii kõrge UNICEFi ametnik külastab Eestit esimest korda.

Esmaspäeval, 19. septembril kohtub Philip O`Brien Eesti Riigikogu esimehe, pr. Ene Ergmaga.

On ju Eesti, Euroopa Liidu noore liikmena, oma majandus ja sotsiaalelu edukusega äratanud suurt tähelepanu. Muudatused ja Eesti partnerlus Euroopas ning kogu maailmas saavadki olema jutuajamise põhiteemadeks.

Sama päeva pärastlõunal kohtub ta Kaubandus-Tööstuskojas Eesti juhtivate majandus- ja äritegelastega

Kuna UNICEF koostööpartneriteks on paljud ülemaailmsed suurfirmad ja UNICEFi ekspertideks ja toetajateks mitmed väga mainekad ärimehed, siis on mõistetav tema soov kohtuda Eesti ärieliidiga. UNICEF levitab ja analüsib oma väljaannetes üle kogu maailma ka iga ÜRO liikmesriigi ametlikke statistilisi andmeid nii sotsiaalsfäärist kui ka iga riigi majanduselust.

Philip O`Brieni visiidi kohta on huvi avaldanud mitme välisriigi meediakanalid. Seda valgustavad ka BBC ja CNN.


Toomas Palu
UNICEFi esindaja Eestis
14 September 2005
  Kommentaarid