Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vaivaras kõlavad taas lasud
Reedel, 16. septembril, kell 14.00 toimub Vaivara vallas Laagna külas "Vanatare" seltsimajas AJALOOPÄEV.

"Selle aasta ajaloopäev on loomulikuks jätkuks eelmisel aastal toimunud ja väga menukaks osutunud ajalookonverentsile," rääkis mõlema ürituse korraldaja Ivika Maidre. Maidre sõnul demonstreeritakse ajaloopäeval ka ETV poolt eelmisel aastal vändatud lavastuslikku dokumentaalfilmi "Surnupealuu sõdurid", kus on kasutatud ka eelmisel aastal Sinimäel veteranide kokkutulekul filmitud stseene.

Olavi Punga, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest räägib ajaloopäeval 1944.aasta sõjasündmustest.

Ajalooklubi "Frontline" korraldab lavastusliku lahingu. "Kuna sel ajal arenesid sündmused siinkandis väga tormiliselt, kindlat kroonikakirjutajat aga ei olnud, siis ei põhine homne lavastus ühelgi kindlal lahingul," rääkis klubi "Frontline" üks eestvedajaid Erkki Tikan.

Stsenaariumi kohaselt sattub punaarmeelastest ja partisanidest koosnev luuresalk peale saksa-eesti maskeeritud komandopunktile.

"Klubi "Frontline" loodi eelmisel aastal, dokumentaalfilmi "Surnupealuu sõdurid" filmivõtetest mõjutatult," meenutab Tikan, lisades, et klubi algatajateks olid vene keelt kõnelevad poisid. Praeguse seisuga kannab klubis punaväelase vormi 15 meest, saksa vormi kandjaid on sama palju.

Klubi teeb tihedat koostööd Lagedil asuva Eesti Vabadusvõitluse Muuseumiga.

"Homses etenduses puhkevates tulevahetustes kasutame Lagedilt laenatud relvi," ütles Erkki Tikan, lisades, et kuidas kõik lõppeb, saab teada see, kes homsele ajaloopäevale tuleb.

Alar Tasa
15 September 2005
  Kommentaarid