Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Euroopa regionaalarengu fondi kõiki toetusrahasid ei nõuta tagasi
Euroopa komisjonil pole põhjust tagasi nõuda regionaalarengu fondi kõiki toetusrahasid, kui liikmesriik ise avastab rikkumise ja teeb vajalikud korrektsioonid.

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Ivi Normeti sõnul on rikkumiste avastamine ja uurimine ning vajadusel toetuse tagasinõudmine toetuse saajalt liikmesriigi ülesanne.

„Kui avastatakse rikkumine, siis võib taotluse rahuldamise otsuse teinud inimene otsuse kehtetuks tunnistada ja toetuse osaliselt või täielikult tagasi nõuda. Siis pole Euroopa komisjonil alust sanktsioonide maksete peatamiseks, toetuse tühistamiseks või tagasinõudmiseks,“ selgitas Normet.

Normet lisas, et juhul kui leiab kinnitust riigihangete korra rikkumine Pärnu haiglas hoone sisustamisel, siis saab ministeerium otsuse osaliselt või täies ulatuses tühistada.

Toetuse saajalt tagasinõutud summad võib liikmesriik vahendite kasutamiseks ettenähtud eesmärkidel ja tingimustel uuesti kasutusele võtta.

Normeti sõnul pole ministeerium Pärnu haiglale rahasid veel üle andnud. „Olime kaitsepolitsei ja prokuratuuri poolt läbiviidavast uurimisest teadlikud ning seetõttu oleme väljamaksetega viivitanud,“ ütles Normet.

Pärnu haiglale otsustati eraldada Euroopa regionaalarengufondist (ERDF) toetust kokku 8,7 miljoni krooni ulatuses. Toetus oli ette nähtud üheteistkümne erineva (kokku 33 ühikut) seadme soetamiseks. Riigihanke seaduse rikkumise kahtlus on kolme seadme riigihankel: kahe ventilaatori ja elektroentsefalograafi soetamisel.

Kogu Euroopa regionaalarengu fondist Eestile haiglate renoveerimiseks ette nähtud toetus on pea 389 miljonit krooni.


Marika Raiski
16 September 2005
  Kommentaarid