Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Res Publica: Tagasi astus vale minister
"Jaak Jõerüüdi äärmuslik samm kaitseministrina näitab seda, et tänase valitsuse tegevuse alusväärtustes on midagi sügavalt mäda," ütles Res Publica esimees Taavi Veskimägi. "Kui kaitseminister võtab poliitilise vastutuse valitsusjuhi tegemata sammude eest, siis seda enam ootaks peaministrilt seisukohta tema haldusalas olevate valitsusliikmete ja esilekerkinud korruptsiooniskandaalide suhtes," lisas Veskimägi.

Res Pubica tunnustab Jõerüüti sellise mehise käitumise eest, kuid rõhutame, et meie arvates astus tagasi vale minister. On hämmastav, kuidas peaminister Ansip, selle asemel, et ise vastutust võtta, lükkab ette oma erakonnakaaslasest ministri.

Mõistame Jaak Jõerüüti, kui ta ütleb, et teda häirib väga, kui poliitika- ja ärimaailma huvid lähevad sõlme, selgeid vastuseid pole enam kellelgi ja õhku jäävad vaid suured korruptiivsuskahtlused ning valitseb mahavaikimise vaim.

Saame aru, et Jõerüüt ei taha jätkata enam sellises ringkäendusele orienteeeritud valitsuses, kus peaminster salgab maha ja õigustab kõiki avalikkuse poolt selgelt hukkamõistetud võimukandjate tehingud.

Igal juhul on raske ette kujutada, kuidas peaminister kavatseb ise jätkata pärast seda, kui tema valitsuse juhtivminister on pannud küsimärgi alla kõik peaministri poolt avalikkuse ees võetud positsioonid viimasel kuul ilmnenud sahkerdamisskandaalidega seoses.

Res Publica jaoks pole antud juhul küsimus see, kas rahuldatakse Jõerüüdi avaldus, vaid see, millal astub mehise sammu avalikkuse õiglustundega ilmsesse konflikti läinud peaminister Ansip.

Mis puudutab Jõerüüdi poolt toodud teist argumenti tagasiastumiseks ehk noorte radikaalide poolt korraldatud nn särgiaktsiooni, siis seda on raske võtta tõsiselt. Valimiskampaaniate ajal tuleb ette teravdatud sotsiaalkriitilisi aktsioone ja esitletud loosung oli üle normaalsuse piiri. Samas peaks tipp-poliitiku närv ka sellistele aktsioonidele vastu pidama.

"Res Publica ei ole inimeste vastu, aga kindlasti mõttelaadi vastu, kus "käsi peseb kätt", mida viljeleb tänane uus võimul olev nomenklatuur," ütles erakonna esimees Taavi Veskimägi.


Riina Vändre
26 September 2005
  Kommentaarid