Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Esimene EMAS ettevõte Eestis
Reedel, 14. oktoobril kell 15 annab Keskkonnaministeeriumi abiminister Olavi Tammemäe Keskkonnaministeeriumi 7. korrusel AS Tallinna Veele üle keskkonnajuhtimis- ja keskkonnaauditeerimissüsteemi (EMAS) registreerimistunnistuse.

EMAS on keskkonnajuhtimise vahend, mille eesmärk on motiveerida organisatsioone parandama oma keskkonnategevuse tulemuslikkust. EMASi pädev asutus Eestis on Keskkonnaministeeriumi Info-ja Tehnokeskus (ITK), kes võtab vastu ja kontrollib taotlused ning väljastab registreerimistunnistused. Samuti peab ITK registrit..

EMASi aluseks on Euroopa Liidu määrus, mis põhineb suures osas rahvusvahelisel keskkonnajuhtimise standardil ISO 14001. Lisaks standardi nõuete täitmisele tuleb organisatsioonil koostada, lasta kinnitada, registreerida ja avalikustada keskkonnaaruanne. Keskkonnaaruande eesmärk on informeerida avalikkust ettevõtte keskkonnaalastest edusammudest. EMASi rakendamine on vabatahtlik

EMAS organisatsioone (nt ettevõtted, ametiasutused) on Euroopas ligikaudu 3100. Uutest liikmesriikidest on EMAS registreeringud olemas Ungaril, T*ehhil, Slovakkial, Sloveenial ja Maltal.

AS Tallinna Vesi on esimene Eesti ettevõte, kellele taoline tunnistus väljastatakse.

Rohkem infot aadressil: http://www.envir.ee/emas


VNL-Online
11 Oktoober 2005
  Kommentaarid