Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sünnitoetus tõuseb 5000 kroonini
Homme on valitsuses arutlusel eelnõu, millega tõstetakse sünnitoetust ning lapsendamistoetust 5000 kroonini iga sündinud või lapsendatud lapse kohta. Kui eelnõu saab valitsuse heakskiidu, jõustub ta alates järgmisest aastast.

Sünnitoetus ja lapsendamistoetus ei sõltu järgmisest aastast lapsetoetuse määrast, vaid tõuseb 5000 kroonini. Seadusega aidatakse peredel, kuhu on sündinud või lapsendatud laps, katta ühekordsed uue pereliikmega seonduvad kulutused. Erinevalt eelmisest seadusest ei sõltu toetuse suurus lapse sünnijärjekorrast. Mitmike sünni korral makstakse sünnitoetust 5000 krooni iga sündinud lapse kohta. Ühekordsed kulud on peres ka seoses lapsendamisega. Seetõttu tõstetakse lapsendamistoetust sarnaselt sünnitoetusele.

Alates 2000. aastast on sünnitoetuse suuruseks esimesele lapsele olnud 3750 krooni, järgmistele lastele 3000 krooni. Mitmike sünni korral on sünnitoetust makstud 3750 krooni iga sündinud lapse kohta. Lapsendamistoetust on makstud alates 2002. aastast 3000 krooni.

Lisaks määratakse ajahetk, mis võetakse aluseks sünnitoetuse ja lapsendamistoetuse suuruse arvutamisel. See on vajalik, kuna toetusi on võimalik taotleda kuni 6 kuud tagantjärgi. Eelnõu järgi makstakse toetused lapse sünnikuupäeval või kohtuotsuse jõustumise päeval kehtinud seaduse järgi.

Seaduse rakendamine toob järgmise aasta eelarvesse täiendavaid kulusid 23,5 miljonit krooni.

Katrin Pärgmäe
12 Oktoober 2005
  Kommentaarid