Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Peaminister Ansipi venemeelsus Riigikogu fraktsiooni luubi all
6. oktoobril andis peaminister Andrus Ansip usutluse Venemaa uudisteagentuurile RIA Novosti, kus kinnitas, et Eesti ei soovi Venemaalt vabandust okupatsiooni ajal toimepandud kuritegude eest ja Eestil ei ole Venemaale ka kompensatsiooninõudeid N Liidu okupatsiooniga tekitatud kahjude eest.

"Miks olete otsustanud taganeda enda poolt veel 3. mail 2005 välja öeldud seisukohast, et ootate Venemaalt vabandust Balti riikide ees pool sajandit kestnud okupatsiooni pärast?" küsib Isamaaliit täna Riigikogus Ansipile esitatud arupärimises.

Arupidamises soovitakse teada ka seda, miks on peaminister otsustanud taganeda Eesti senistest seisukohtadest Venemaale kompensatsiooninõuete esitamise kohta. Ansipi avaldus on vastuolus ka Euroopa Nõukogu PA hiljutise resolutsiooniga nr 1455, mille punkt 14.4. lausa nõuab Venemaalt Balti riikidest küüditatud isikutele ja nende järglastele tehtud kahju kompenseerimist.

Tegemist näib olevat üleüldise rõhuasetuste muutusega Eesti juhtimises, hiljuti ülistas haridusminister Mailis Reps Venemaa etnotsiidipoliitikat soomeugri rahvaste suhtes ning meie poliitiline ladvik eesotsas peaminister Ansipiga ei näinud selles midagi imelikku.

Allikas: Margus Tsahkna
Kontakt: Margus.Tsahkna@riigikogu.ee
SI portaal http://si.kongress.ee
12 Oktoober 2005
  Kommentaarid