Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kultuuritöötajad tulevad Jõgevamaale väärtuste üle arutama
Kolmapäeval 23. novembril kogunevad Palamuse rahvamajja ligi 150 kultuuritöötajat Jõgevamaalt ja kaugemalt, et maavalitsuse ja rahvamaja korraldataval kultuuripäeval „(Kultuuri)väärtused (Eesti)maal” arutada kultuuritöö ja väärtuste üle.

Ürituse ühe peakorraldaja Jõgeva Maavalitsuse peaspetsilist Maie Puusepa sõnul on taolise kultuuripäeva eesmärgiks eelkõige oma valdkonna inimeste seas ühtse arusaama loomine kultuuritööst, kuna mõiste ise on väga lai.

„Viimasel ajal on väärtuste teema ühiskonnas tugevalt esile kerkinud,” tõi Puusepp välja, miks just taoline fookus valiti.

Puusepp tõi ka välja, et üheks eesmärgiks on ka lihtsalt selle valdkonna inimestega kokku saada ning arutada ühiselt üles kerkinud probleeme. „Kolmapäeval tõstatamegi eelkõige mitmeid küsimusi ja üritame siis üheskoos neile vastuseid leida, mitte ei paku välja valmis lahendusvariante,” lisas ta.

Praeguseks on kultuuripäevale registreerunud juba 130 kultuuritöötajat rahvamajadest, raamatukogudest, mittetulundusühingutest, kohalikest omavalitsustest ja muuseumidest üle terve Eesti. Kultuuripäeva Palamusel juhib Ivo Eesmaa.

VNL-Online
21 November 2005
  Kommentaarid